Jak se dostat na ostrov Fanø

Transport do a z ostrova Fanø

Přejezd z města Esbjerg na ostrov Fanø trvá ca. 12 min., přičemž v hlavních denních hodinách jezdí trajekty 3-krát za hodinu, v ranních a večerních hodinách pouze jedenkrát. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Dánsku.

Užijte si dánský ostrov Fanoe autem, na kole nebo autobusem

Jednu z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou v Dánsku představuje ostrov Fanoe. Návštěvníci jej často označují za ráj na zemi a jezdí si sem odpočinout od každodenních starostí. Jedinečná příroda, nekonečné pláže, nejrůznější památky a bohatá nabídka aktivit jsou k tomu skvělou příležitostí. Fanoe se nachází na dohled města Esbjerg a je omýván Severním mořem. Z pevniny se na ostrov Fanoe ke svému rekreačnímu domu v Dánsku dostanete snadno a rychle během čtvrt hodiny trajektem FanöFærgen. Během dne odjíždí trajekt třikrát za hodinu, v brzkých ranních hodinách a pozdě večer už jen jednou za 60 minut. Díky častým odjezdům není třeba, abyste si ho rezervovali dopředu.

Pořiďte si rekreační chatu na Fano a vyměňte auto za kolo

Pokud zavítáte na ostrov vlastním autem nebo uvažujete o jeho zapůjčení, zvažte ještě jinou, levnější a praktičtější alternativu. Na Fano je místními obyvateli i turisty velice oblíbená cyklistika. Na ostrově existuje řada půjčoven, například v Nordby, Rindby, Fanö Bad či Sönderho, kde vám kolo půjčí zhruba za 40 až 70 korun na den. Bohatá síť nenáročných cyklostezek potěší i běžně neaktivní cyklisty. Jestliže vás kolo neláká, můžete při ubytování v Dánsku zůstat u tradičního osobního vozidla. Autopůjčoven tu moc nenajdete, proto je lepší vypůjčit si vůz v Dánsku nebo přijet vlastním, avšak doprava i parkování jsou tu bez problémů. Velmi dostupné je i parkování u většiny pláží, na problémy se připravte pouze u Kikkebjerg Plantage a Waldgarten na Torp Plantage, kde bývá hodně rušno a přeplněno.

Pravidelný transport zajistí hromadná doprava

Po ostrově Fanoe se během dovolené můžete bez problémů pohybovat také hromadnou dopravou zajišťovanou autobusy. Už předem si na internetu raději stáhněte jízdní řády místní Sydtrafik a naplánujte si, kam byste se chtěli podívat. Vyzkoušejte ubytování v soukromí v Dánsku a nebudete litovat. Ať už se totiž rozhodnete pro cestování po ostrově jakýmkoliv způsobem, můžete si být jisti, že vás pohltí kouzlo zdejšího jedinečného prostředí.