search

Dovolená na ostrově Fyn

Dovolená v Dánsku - chaty a chalupy v Dánsku

Dánskému ostrovu Fyn se ne nadarmo říká pohádkový ostrov. A to nejen proto, že zde H. Ch. Andersen napsal svá první díla, ale i pro různorodost ostrova. Rekreační domy na Fynu jsou postaveny především podél pobřeží od Hasmarku na severu až k Horne a Fåborg na jihu. Mezi nimi se krajina mění, uvidíte idylická městečka, fjordy, a zálivy. Nacelém ostrově se nabízí mnoho aktivit pro Vás i Vaše děti- zámek Egeskov (”Egeskov Slot”), samozřejmě Odense se svou zoo, dům Hanse Chritiana Andersena a mnoho dalších.

Nezapomenutelné zážitky při pobytu na Fynu v srdci Dánska

Při každé cestě na dovolenou si přejeme nejen odpočinek od každodenního shonu, ale také jedinečné zážitky. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Dánsku. Nezapomenutelnými vzpomínkami vás jistě nasytí druhý největší dánský ostrov Fyn. Ubytování na Fynu svých chutí si tady určitě vyberete. Ostrov leží v Baltském moři a společně se Sjællandem, s nímž je spojen dlouhým mostem, tvoří srdce Dánska. Odpočinek si vychutnejte například na některé z řady písčitých či kamenitých pláží, kde teplota v létě dosahuje příjemných hodnot. Vyhlášená je pláž Varbjerg lemovaná loukami s lavičkami, ideální místo pro pikniky. Procházíte-li se rádi bosí po omletých kamíncích, rozhodně zavítejte na pláže Fredmose, Vesteregn, Bukkemose, Langoe či Midskov.

Zoo nebo potápění? Zkuste obojí

Dovolenou v Dánsku si můžete užít opravdu se vším všudy. Hlavní ostrovní město Odense se může pochlubit bohatými dějinami, památkami a zajímavými místy. K nim patří Dánské železniční muzeum a rozmanitá zoologická zahrada. Obdivovat přírodu v její nespoutané podobě můžete též v mořském centru Kerteminde, kde lze zároveň vyzkoušet kurzy potápění. Například ubytování v Hasmark potěší i milovníky historie, jelikož ostrov se pyšní mnohými historickými památkami. Jednou z nich je skvěle dochovaný zámek Egeskov, na první pohled jedinečný svým exteriérem.

  • Nepopsatelným zážitkem je výlet plachetnicí z přístavu Svenborg.

Volná dánská příroda na dosah

Ať už si pronajmete rekreační byt v Dánsku kdekoliv, rozhodně si vyšetřete čas a navštivte Langeland. Jedná se o specifickou přírodní rezervaci s volně pobíhajícími koňmi. Ti podtrhují úchvatnou podívanou, kterou příroda tohoto ostrova nabízí. Pobřeží rozřezávají skryté fjordy a zálivy, které vás okouzlí. Není náhodou, že se regionu Fyn přezdívá pohádkový ostrov. Je totiž rodištěm slavného dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Jeho rodný dům včetně krásného skanzenu stojí v Odense. Dovolenou v Dánsku si tedy rozhodně užijete.