Pláže 

  • Smørmosen (Thurø. Hou, Lohals, Båring Vig, Sdr. Longelse, Spodsbjerg, Vejlby Fed, Hasmark, Tørresø, Jørgensø, Kerteminde, Sandager Næs, Kristiansminde, Nyborg, Brydegård: I v těchto místech najdete pěkné písečné pláže. Navíc zde voda jen zvolna klesá do hloubky a proto jsou tato místa ideální pro rodiny s dětmi.
  • Brunshuse, Bøgebjerglund, Bøjden, Falsled, Løkkeby, Nordenhuse: písečné pláže, voda klesá poměrně strmě do hloubky.
  • Varbjerg: Široká písečná pláž s čistou vodou. Před pláží je louka s lavičkami a stoly, kde můžete bezstarostně piknikovat.
  • Helnæs, Ballen, Bro, Fodslette, Horne, Tårup, Å strand, Dalby Bugt, Nab: Písečné pláže s kamínky
  • Fredmose, Vesteregn, Bukkemose, Langø, Midskov: Oblázková pláž. Rodinná dovolená v Dánsku bude nezapomenutelným zážitkem.

Podlehněte kouzlu dánských pláží na ostrově Fyn

Po celém pobřeží dánského ostrova Fyn jsou rozesety kouzelné pláže, které se mnohdy řadí k těm nejkrásnějším v severní Evropě. Objednejte si rekreační dům v Dánsku a užijte si jedinečné souznění s přírodou, vychutnejte si pohodu romantických zákoutí a řekněte sbohem stresu každodenního života. Unytování v Dánsku nabízí rozmanité světy bez nutnosti cestovat na druhou stranu planety. Například pláže u Fynshoved se od sebe liší na zcela malé vzdálenosti naprosto razantně. Na jedné straně je tu klidná pláž Korshavn s pozvolným vstupem do moře, vhodná pro rodiny s dětmi. Jen o kousek dál se nachází Storebaelt, kde vás ohromí divoké vlny vhodné pro surfování.

Nejčistší voda Dánska

Zvolíte-li si ubytování na ostrově Fyn v klidné vesničce Bogense na severním pobřeží, budete se koupat v té nejčistší vodě celého Dánska. Kromě azurově čisté vody je tato pláž bezpečná a vhodná i pro nejmenší plavce. A po skvělém koupání se můžete kochat výhledem na ostrov Æbleo. Objednejte si naše rekreační chalupy v Dánsku. Písečnou pláž, vodu jasně zelené barvy, tmavé kameny a bílý písek najdete u městečka Bagenkop. Původně to byla malá rybářská osada a dodnes se tu udržuje dobový kolorit, který potěší každého návštěvníka. V západní části ostrova Fyn se rozprostírá pláž Fons, kde je bílý písek narušován oblými kameny a břehy omílá křišťálově čistá voda. Vyvěšené modré vlajky nejen na této pláži, ale třeba i na Bojden, Aborg či Dagelokke zaručují vysokou kvalitu vody.

Nejen plavání, ale i vodní sporty

Na severní straně ostrova se rozléhá pláž Harmark, kde si můžete odpočinout na čistých písečných dunách. Severní a jižní část přístavu Kerteminde lemují relaxační zóny, které patří k těm nejnavštěvovanějším na celém ostrově. Užijí si tady všichni rekreanti, široká nabídka sportů zahrnuje beach volejbal i windsurfing. Tento oblíbený sport si můžete užít také u pláží Lango, Dunkær, Bovense, Bosore, Æro, Dyreborg, Faldsled, Hesseloje či Helletofte. Kromě koupání, potápění či surfování se vám během ubytování v soukromí v Dánsku dostane celé řady kulturních zážitků. Ať už navštívíte hlavní město Odense, rodiště H. Ch. Andersena, či zámek Egeskov, zažijete jedinečnou atmosféru plnou nezapomenutelných zážitků.