Dovolená v jižním Jutsku, pobyt v Dánsku

Hejlsminde

  • To jsou krásné,klidné pláže bez dalších rušivých elementů a najdte tady i užasně čistou vodu.Pláže jsou z jemného písku a drobných kamínkůs trochou vegetace.
  • Hloubka vody je taková,že ani rodiče s malými dětmi nemusí bát. Doporučujeme si vzít s sebou plážové boty.

Kelstrup, Hejsager, Flovt

  • Jedny z nejhezčích přírodních pláží východního pobřeží s jemným pískem,dobrou kvalitou vody.

Djernæs, Vikær, Sønderballe a Loddenhøj

  • Krásné přírodní pláže s dostatkem místa,na některých místech pláže je písek,jinde jsou kameny,hladina vody je poměrně mělká.

Pobyt pro aktivní, to jsou pláže v Hejlsminde

Uprostřed východní části Jutska se rozprostírá atraktivní přímořské letovisko Hejlsminde. Z východu je omýváno zálivem Lillebaelt, z jihozápadu jej ohraničuje jezero Hejls Nor. Navzdory tomu, že obec leží ve Skandinávii, je oblíbeným místem pro letní dovolenou v Dánsku. Teploty zde od července do srpna šplhají až ke třicítce a resort poskytuje návštěvníkům zázemí s plným turistickým komfortem. Kolem Hejlsminde je k dispozici vícero pláží vesměs s jemným bílým pískem a malými oblázky, které dále od břehu přecházejí v travnatý porost. Pláže jsou čisté, upravené, vybavené sociálním zařízením, piknikovým posezením, stánky s občerstvením a dostatkem parkovacích míst blízkosti. V sezóně nad vaším bezpečným ubytováním v Dánsku bdí i záchranářský dozor.

Dánské pobřeží vhodné pro děti

Hlavní pláž, Hejlsminde strand, je díky jemnému písečnému dnu a velmi pozvolnému vstupu do moře mimořádně vhodná pro děti. Pro ně je připraveno i hřiště. Pláž se honosí bezbariérovým přístupem, přístavním molem ke skákání do vody a pláckem pro plážový volejbal. V blízkosti pobřeží čeká pestrá škála rekreačních domů v Dánsku. Hejlsminde je připraveno poskytnout jen ty nejlepší služby. Přívětivá k dětem je i pláž Teglgarden strand. Na jejím břehu přechází písek v trávu a dno moře tvoří hladké oblázky. Koupací molo a oblázkové dno má i pláž Trappendal strand, kterou navíc ohraničují krásně zelené přírodní svahy. Disponuje i rozsáhlou travnatou plochou pro každého, kdo se nechce slunit na písku.

Sportovní vyžití a lék proti nudě v Jutsku

Kromě koupání si na plážích Hejlsminde během dovolené můžete užít také windsurfing. Panují tu ideální větrné podmínky a pro začátečníky je připravena i windsurfingová škola se zkušenými instruktory. Nezapomenutelným zážitkem jsou taktéž plavby na kajaku podél malebného pobřeží nebo výlet na blízký kouzelný ostrůvek Brandsoe s prastarým bukovým lesem. Vyzkoušejte ubytování v Dánsku a u moře si užijete řadu dalších zábavných aktivit. Můžete se například svézt na pravém vikinském drakkaru, prozkoumat pláže a jejich okolí z koňského hřbetu, skvěle si zarybařit či pozorovat mořské orly a jiné zajímavé ptactvo. Další možností je příjemná projížďka na kole po četných cyklostezkách kolem jezera Hejls.