Proč vyrazit do chalup Dánska?

Rodinná dovolená v Dánsku uhrane zajímavou kulturou

Na dovolené v Dánsku se setkáte s nádhernou přírodou, úchvatnou historií, dětskými atrakcemi i jedinečnou gastronomií. Dánské království je přívětivé pro děti, sportovce i seniory. Země je nejmenší ze všech skandinávských států, což ovšem neznamená, že je v něčem pozadu. Unikátní rekreace se odehrává na pevnině i přilehlých ostrovech. Kolem pobřeží Baltského moře jsou posety rekreační domy Dánska skýtající pohodlní a dokonalý přístup k památkám i volnočasových aktivitám. Za zmínku stojí unikátní kuchyně tvořená mořskými plody, zeleninovými pokrmy a chlebíčky.

Nelze opominout kulturní dění ani slavné dánské osobnosti, jako jsou Tycho Brahe, Ludwig A. Colding a Henrik Pontoppidan. Snad každé malé dítě zná pohádky od Hanse Christiana Andersena, které jsou proslaveny po celém světě. Milovníci hudby si zamilovali skladby nejslavnějšího dánského skladatele Carla Nielsena.

Kam na dovolenou do Dánska?

Ať už se vydáte na rodinnou dovolenou do Dánska na Bornholm, Als, Fyn anebo na pevninu, nikdy se nezklamete. Ostrov Als leží v malém Beltu a pyšní se dechberoucími zátokami i čistými plážemi. Borhholm je proslulý zříceninou Hammershus, zábavním parkem Brændesgårdshaven, golfovými hřišti a plážemi s bílým pískem. Ostrov Fanø zláká starými městečky a dračím festivalem. Zoologická zahrada a skvělé potápění, to je Fyn. Jižní Jutsko vás uvítá v Danfonsském světě v Alsenu a zábavním paku LEGOLAND® v Billundu.

Rekreační domy Dánska, krásné pláže a duny jsou také na Langelandu. Lolland, Falster a Møn nabízí vodní aktivity, akvaparky a golfová hřiště. Rømø osloví písečnými plážemi a mořem Watt. Severní Jutsko je jako stvořené pro rekreaci s malými dětmi. Ani ostrov Sjaelland nestojí v pozadí. Vzhůru do letovisek Gilleleje, Tisvildeleje a Liseleje. Východní Jutsko je protkáno panskými sídly, ZOO i letními zábavními parky. Západní Jutsko upoutá městy Hvide Sande, Esbjerg a Varde.

Jak na slevy Dánska od NOVASOL?

Stačí se podívat na jedinečné nabídky od NOVASOL a máte výhody na dosah ruky. Záleží jen na vás, co si vyberete. Majitele domácích mazlíčku nenechá chladnými koncept chalupy Dánska pro psy. Rodiny s malými dětmi zbystří u rekreačních domů v Dánsku s atrakcemi pro nejmenší výletníky. Počítejte s houpačkou, pískovištěm, dětskou židličkou i postýlkou. Určitě potěší i Play-Station anebo branky na zahradě. Třešničkou na dortu je bonus akvapark v ceně.

S NOVASOL máte zajištěn zvýhodněný vstup do zábavného parku Djurs Summerland, LEGOLAND®, ZOO Givskud i Železničního muzea v Odense. Bližší informace najdete na webu NOVASOL. Dovolená v Dánsku je spjata s rybařením, proto vám nesmí uniknout rybářské chaty v Dánsku s přepychovým vybavením.

Proč je dovolená Dánsko prostě nejlepší?

Všechny věkové generace si nenechají ujít rekreační domy s myčkou, krbem, klimatizací, satelitní anténou, pračkou a internetem. Dovolená v Dánsku se odehrává v nádherných apartmánech s vlastní saunou a vířivkou. Náročnější turisté nepohrdnou ubytováním s vlastním bazénem. Pronájem letních domů Dánska si vás omotá kolem prstu díky panoramatickým výhledům na moře. Se zahradním nábytkem PLUS už se nebudete hádat o lehátka, slunečník ani gril. Na dovolené se sice nešetří, ale domy s elektřinou v ceně zaujmou snad každého.

Dánsko je jako stvořené pro rekreaci v rytmu lásky. Pozorování západů slunce z velké terasy, kvalitní dvojlůžko s ohromnými rozměry, a dokonce slevy 50 % a 20 % přejí velké popularitě. Party kamarádů a rodiny s dětmi podlehnou ubytování Dánska, které nabízí četné aktivity, jako jsou fotbal, stolní tenis, airhockey, pool table anebo stolní hry 3 v 1.

Jak na bezproblémovou dovolenou v Dánsku?

Díky servisním kancelářím NOVASOL, které se nacházejí v každé větší evropské zemi, získáte bezpečný a ničím nerušený pobyt. Dovolená v Dánsku se může pochlubit hlavním servisním střediskem. Pokud se objeví během vaší rekreace jakékoliv otázky ohledně ubytování, spolehněte se na správce či majitele nemovitosti. Pakliže nejsou k zastižení, spojte se s odborníky servisní kanceláře v Dánsku v Rømø.

Odpovědi na vaše otázky dostanete na telefonním čísle 0045 97 97 57 57 od pondělí do pátku 09:00-19:00, v sobotu 09:00-20:00 a v neděli 09:00-19:00. Vaše podněty a připomínky si také rádi vyslechnou profesionálové servisní kanceláře v Praze. Využijte pracovní doby od pondělí do neděle 09:00-20:00 a telefonního čísla +420 222 311 715.

Co dělat na rodinné dovolené v Dánsku?

Máte před sebou bohatou paletu možností. Koupání v moři, vodní sporty, pouštění draka, toulky kolem pobřeží, návštěva majestátných měst i autentických vesniček, nahlédnutí do nitra přírody i zábava v parcích jsou jako stvořené pro všechny generace. Dovolená v Dánsku je spojena i s golfovými aktivitami.

Nesmíte minout ostrovy Bornholm, Lolland, Falster a Møn i pevninu. Procházky po ledovcových údolích, hustých lesích plných hub a kolem fjordů neznají nudu. Ubytování v Dánsku se odehrává převážně u Baltského moře, které vítá potápěním, surfováním, kitesurfingem, windsurfingem a dalšími vodními sporty. Děti milují stavění hradů z písku a pouštění draka. Za povšimnutí stojí pozorování cenné fauny a flory, návštěva aqvaparků i plavby výletní moří po moři.

Znáte největší atrakce u letních domů Dánska?

Není možné zapomenout na klenoty zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Pohřební mohyly, ruinové kameny a kostel v Jelling, katedrála v Roskilde, zámek Kronborg a Christiansfeld hrají všemi barvami historie. V Kodani se setkáte s malou mořskou vílou od Hanse Christiana Andersena, Århus upoutá Starým městem Den gamle by a Ebeltoft Kattegatcentrem. Ve městě Tønder se koná v srpnu populární folkový festival. Festival Roskilde na Seelandu odehrávající se na začátku července zaujme především mladé turisty. Středověký evropský festival konající se v srpnu pojímá rytířské turnaje, divadelní představení i přehlídku dávných řemesel. Hudba i tanec vítězí stejně jako středověké svatební obřady. Děti si oblíbí LEGOLAND® v Billundu, ZOO v Givskud, zábavní park Tivoli v Kodani, Bon-Bon-Land Holmegaard, Sommerland Sjaelland i Fårup Sommerland v Saltum. Dovolená v Dánsku s dětmi  přeje velkým dobrodružstvím.

Jak poznat kulturu na romantické dovolené v Dánsku?

Stačí se zaměřit na největší dominanty této země. Možná jste nevěděli, že je Dánsko nejstarším královstvím, protože jeho historie sahá až do dob Vikingů. Chrámy, kostely, divadla, zámky, hrady, botanické zahrady i galerie vás zavedou ke kořenům kultury. Vždyť první lidé přišli na území státu před 100 000 př. n. l. Začala se budovat sídla a probíhaly loupežné výpravy Vikingů. Doba králů, protestantské doby, křesťanství a bájných vítězství je známá jako násobilka. V roce 1949 vstoupila země do NATO a v roce 1973 do EU. Dovolená v Dánsku je také spojena se spisovatelem Hansem Christianem Andersenem, fyzikem Nielsem Bohrem, spisovatelkou Karen Blixenovou i filmovým režisérem Larsem von Trier. Dánové jsou klidní, milují divadlo, hudbu, přírodu a zdravý životní styl. Rybářské chaty v Dánsku od NOVASOL najdete poblíž známých kulturních festivalů a jiných slavností.

Kde najdete poklady přírody na dovolené v Dánsku?

Pozoruhodnosti přírody se nacházejí po celé zemi. Za povšimnutí stojí ledovcový fjord v Ilulissatu. Leží 250 km od polárního kruhu a 40 km od grónského pevninského příkrovu. Jeho délka činí 40 km a šířka 7 km. Dokonalost sama, to je Waddenzee dlouhé 500 km široké asi 20 km. Dovolená v Dánsku je spojena s vápencovým útesem na ostrově Sjaelland. Okouzlí jeho 15 km délka a 40 m výška. Perlou přírody jsou křídové útesy Møns Klint a jezerní krajina Silkeborg a Skanderborg. Ubytování v Dánsku je situováno blízko národních parků, kde najdete vzácné rostlinstvo a živočišstvo, husté lesy, fjordy, rašeliniště, vřesoviště i nádherná jezera a vodopády.

Jak se dostat k chalupám Dánska?

Komfortní a zároveň nejrychlejší způsob cestování je letecké spojení. Ceny letenek nejsou nikterak závratné. Jízda vlakem přináší pohodlí, noční vlaky bez přestupů padnou ihned do oka. Čeští dopravci nabízejí jízdenky za výhodné ceny. To platí i pro autobusovou dopravu, která trvá asi 15 hodin. Cesta autem je ideální přes Berlín, Hamburg a Kiel. Pokud máte namířeno na ostrovy, vše zajistí trajektová doprava. Nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/hod, mimo obec 80 km/hod, na dálnicích je možné jet maximálně 130 km/hod. Rekreační domy v Dánsku pohladí na duši, jen pamatujte na hranici alkoholu v krvi 0, 5 promile. Počítejte také s mostními a dálničními poplatky. V automobilu nesmi scházet výstražný trojúhelník, vesta i lékárnička. Oblíbených výletních cílů dosáhnete díky zapůjčení vozu. Ne všichni zvládnou cestování k letním domům Dánska z České republiky bez sebemenších potíží.

Co vás nadchne na dovolené v Dánsku?

V první řadě vám učaruje tajemná historie Vikingů a pohádková nálada malé mořské víly v Kodani. Dovolená v Dánsku je opředena mnoha mýty a báchorkami. Snad díky tomu se zde nacházejí četné zábavní parky, jako jsou LEGOLAND®, Danfosský svět Universe, Sommerland Syd, Bon-Bon-Land, Joboland, Djurs Sommerland anebo ZOO Givskud. Božskou krajinu nejlépe poznáte na kole, které si můžete díky NOVASOL bez komplikací vypůjčit. Letní dny patří koupání a vodním sportům kolem pobřeží a na přilehlých ostrovech Als, Bornholm, Sjaelland, Lolland-Falster-Møn, Fyn a Fanø. Aarhus osloví nádhernými poklady historie, moderními stavbami, kavárnami a parky. Věděli jste, že se příběh Hamleta odehrával na prastarém zámku Kronborg? Ano, vily k pronájmu v Dánsku najdete také v Kodani, kde spatříte přístavní pevnost Kastellet ze 17. století a pobavíte se v zábavním parku Tivoli. Ať už prahnete po poznání historie, přírodních divů anebo nočním životu, na dovolené v Dánsku si přijdete na své.

Užijte si pobyt v Dánsku hezky kulturně

Právě z Dánska, země s bohatou historií sahající do dávnověku, pocházejí Vikingové. Obávaní dobyvatelé a zdatní mořeplavci mezi šestým a desátým stoletím měnili tvář a dějiny severní Evropy. I přes své divoké počátky jsou dnes Dánové mírumilovným, přátelským a pohostinným národem. Na dovolené v Dánsku rozhodně nebudete kulturně strádat, stačí si jen vybrat z široké nabídky aktivit.

Dánsko doslova dýchá hudbou a uměním, o čemž svědčí řada výstav, muzeí, filmových a hudebních festivalů, divadel, oper a koncertů. Dánský moderní a šťastný životní styl se opírá o dostatečné sociální zázemí, jak je ostatně ve Skandinávii obvyklé. Obyvatelé sice platí vyšší daně, ty se však sekundárně vracejí v podobě zdravotní péče, vysoké míry bezpečnosti a rozvinutého vzdělávacího systému.

Prosperující kraj s řadou rekreačních domů, to je Dánsko

Dánsko patří ke dvaceti nejbohatším zemím světa a je to znát skutečně na každém kroku. Čisté a upravené ulice, rozvinutá infrastruktura a obchod, dokonalá péče o přírodu a všude usměvaví a spokojení lidé symbolizují dnešní Dánsko. Dánové se rádi baví, proto narazíte na opravdu bohatý denní i noční život v podobě mnoha diskoték, barů, restaurací a dalších zábavních podniků.

Všude v Dánsku objevíte dostatek ubytování i sportovního vyžití. Od fotbalových plácků přes tenisové, squashové a badmintonové kurty a rozličné posilovny a cvičební centra až po honosná přímořská golfová hřiště a širokou škálu vodních sportů. Samozřejmostí jsou hypermoderní nákupní centra v každém větším městě a lokální trhy s produkty dánského zemědělství, oděvy a suvenýry.

Vynikající kuchyně a skvělé dánské pivo

Velmi rozmanitá a bohatá je dánská gastronomie. Převládá v ní vepřové, hovězí a kuřecí maso doplněné spoustou zeleniny, zejména zelím, řepou, mrkví a hrachem. Tradiční přílohy tvoří brambory nebo všudypřítomný smørrebrod, čerstvý chléb s máslem. Populární jsou též masové kuličky vařené ve vývarech či polévkách a rybí karbanátky. Síť rychlého občerstvení oplývá zejména nepřeberným množstvím hotdogů dochucených majonézami a remuládami.

Světový věhlas mají dánské sýry jako Danablau, Samso, Esrom, Molbo nebo dánský čedar. Sýry jsou také jedním z nejčastějších turistických suvenýrů. Nápojem číslo jedna je bezesporu pivo, jehož tradice sahá až do vikinských časů. Lahodný zlatavý mok zajisté váš pobyt v Dánsku velmi zpříjemní. K nejpopulárnějším značkám patří Carlsberg, Tuborg a Ceres.