search

Dovolená na ostrově Langeland-tasinge

Za koupáním a kormorány na Langeland

Rekreační domy a ubytování v Dánsku

Dánský ostrov Langeland se rozprostírá mezi ostrovy Fyn na severozápadě a Lolland na jihovýchodě. Žije na něm necelých 14 000 obyvatel, jejichž počet vždy během letní dovolené v Dánsku několikanásobně vzroste. Ostrov je totiž mimořádně oblíbenou turistickou destinací, nabízející rekreantům skvostné pláže, krásnou přírodu a řadu kulturních památek. Čeká na ně dostatek komfortních rekreačních domů v Langeland, Langeland je prostě skvěle vybaven. Pláže Langelandu objímají takřka celý ostrov s délkou pobřeží 140 kilometrů. Jsou široké, pokryté prvotřídním jemným pískem a omývané křišťálově čistými vodami Baltu. Snad nejpopulárnější z nich je Ristinge strand, obecně považovaná za nejkrásnější v celém Dánsku. Pobřeží je protkáno spoustou značených turistických tras vinoucích se mezi dunami, pískovcovými skalami a soustavami útesů jako Dovns Klint s neopakovatelnými panoramaty.

Obklopeni nádhernou dánskou přírodou

Vnitrozemí ostrova se pyšní krásnými hustými lesy. Vybízejí k romantickým procházkám a jistě zpříjemní vaše ubytování v Dánsku. Prales Gærdselsskovene oplývá množstvím zajímavé flóry a fauny. V Nordlangelands Statsskove u obce Lohals spatříte typický mokřinový les s ojedinělými druhy stromů a tematickými naučnými stezkami. Ornitology přitahuje na ostrov hojnost zajímavého ptactva. V lokalitách Tryggelev Nor, Gulstav Mose či mokřiny Paoe jsou skvělé podmínky pro sledování hejn kormoránů, kajek či majestátních mořských orlů. Naleznete zde celou řadu umně skrytých pozorovatelen, kde budete mít opeřence jako na dlani jen pár metrů od sebe.

Dovolená na Langelandu v zajetí památek a muzeí

Ostrov však ukrývá i pozoruhodné pamětihodnosti. Honosný hrad Tranekær ze třináctého století u stejnojmenného městečka má zdi široké tři metry, aby odolaly dělostřelecké palbě. Panství Skovsgaard v Rudkoebing je obklopeno nádherným parkem a v jeho komplexu narazíte na stálou výstavu farmářství a ekologie, muzeum dopravy a muzeum lesnictví. Objednejte si ubytování v Langelandu a navštivte Koldkrigsmuseum Langelandsfort ve městě Bagenkop. Uvidíte unikátní expozici ponorek a minolovek, které sloužily k obraně Langelandského přístavu. Taasinge Museum ve Svendborgu je skanzenem venkovské architektury a řemesel, mapujícím život v této oblasti před více než sto lety.

Ubytování v Dánsku

Malé dílny a idylické vesničky jsou charakteristické pro ostrovy Langeland a Tåsinge. Pro mnohé je Tåsinge jen průjezdním místem na cestě mezi Fynem a Langelandem, ale když se na chvíli zastavíte, zjistíte že i tento ostrůvek má co nabídnout. Mezi jinými šarmantní zámek Valdemars Slot a několik idylických vesniček, kde si můžete připadat jako v časech dávno minulých. Naše chaty v Dánsku Vás jistě nadchnou. Také na Langelandu panuje na mnoha místech idyla. najdete zde vesnice s mnoha domácími dílnami, ale také nově vznikající prázdninová centra. Langeland nabízí vše, co člověk od dánského prázdninového ostrova očekává, atrakce pro malé i velké, mj. golf, bowling, jachting, jízdu na koni, půjčovny kol.