Aktivity/dovolená v Dánsku

Langeland a Tåsinge jsou i za svými hranicemí známé hlavně jako ráj všech rybářů. najdetu zde mnoho půjčoven člunů, nespočet fantastických míst k rybaření a je jedno, jestli chcete rybařit ze břehu nebo ze člunu. Můžete se vydat rybařit i na lodi se specializovaným zkušeným průvodcem, z ostrovů je organizováno mnoho takových jízd.

Kromě toho, Langeland a Tåsinge nabízí mnoho dalších aktivit i pamětihodností, jako jsou muzea a zámky, např. -”Valdemars Slot” na Tåsinge. Jsou zde krásná golfová hřiště, bowlingová centra, jízdárny a další. V Odense Vás kromě jiného zve k návštěvě zoo Odense.

Zapomenout nemůžete ani na přístavní slavnost v Bagenkopu a samozřejmě největší zahradní slavnost v celém Dánsku – Langelandfestival. Prohlédněte si naše chaty v Dánsku.

Místní zvláštnosti

Místní pivo, které se zde vaří od roku 1885, Refsvindinge Bryggeri – je nejmenší pivovar v celém Dánsku.

”Brunsviger” – lidové jídlo na Fynu

Zdejší specialita: ”Rygeost” nebo ”Røgeost” – uzený nebo zauzený sýr Čokoláda z Summerbird.

Čokoládovna na západním fynu v městečku Assens nabízí delikatesy pro opravdové znalce. Tuto čokoládu koupíte jen ve specializovaných prodejnách.

Nákupy: Na Langelandu i Tåsinge jsou mnohé menší obchůdky smíšeným zbožím v okolí prázdninových center, které mají otevřeno celoročně. Pro větší nákupy doporučujeme Rudkøbing nebo Svendborg, kde jsou i pěší zóny s mnoha obchůdky a butiky.