search

Dovolená na ostrově Lolland

Perfektní dovolená Lolland na každý pád

Na první pohled působí dánský ostrov Lolland mnohem větší než ve skutečnosti (1 243 km²), neboť východně ležící Falster je samostatným ostrovem, odděleným severojižní úžinou. Oba jsou součástí tzv. Jižního Sjaellandu. Najdete zde vše, co turista vyžaduje od atraktivní a ničím nerušené dovolené v Dánsku. Lolland je ideálním prázdninovým místem zásluhou pláží se sněhobílým pískem, čistého Baltského moře a spousty turistických atrakcí. Letní teploty tu běžně šplhají ke třicítkám, středověká města se chlubí historií sahající až do vikinských dob a k dispozici je množství dalších zajímavostí.

Proč vyzkoušet ubytování Lolland

Metropolí Lollandu je úchvatný středověký Nakskov. Okolní krajina je ráj pro pěší turisty a díky nekonečným cyklostezkám hlavně pro cyklisty. Jedna z nejzajímavějších vede podél 19 km dlouhé zrušené železniční tratě mezi Maribo a Rodbyhavnem. Za návštěvu stojí i rušný přístav Roedbyhavn, jehož strategický význam vzrostl za 2. světové války. Dnes zde kromě trajektů z Německa a jachet spatříte také obří parníky a luxusní výletní lodě. Nejznámější památkou v Rodby, kterou během ubytování na Lollandu spatříte, je původně románský kostel z červených cihel Rodby Kirke. V Toreby stojí za návštěvu muzeum umění Fuglsang s expozicemi soch a obrazů.

Vyberte si rekreační dům na Lollandu

S dětmi zavítejte do safari parku Knuthenborg u Maribu. Ve městě též najdete katedrálu z 15. století. Centrem turistiky na Lollandu je však obří tropický akvapark Lalandia u Rodby. Jedná se o samostatné a velmi vyhledávané městečko s řadou rekreačních domů na Lollandu. Disponuje vlastní pláží a obchodní galerií. Chloubou Lalandie je rozsáhlý akvapark Aquadome s vnitřními a venkovními bazény, v nichž zakusíte snad všechny druhy vodních radovánek a atrakcí. Teplota vody ani ve venkovních prostorách neklesá pod 25 stupňů, v krytém parku panuje uměle udržované tropické klima. Nechybí pestrá škála vodního wellness a lázeňské bazény s horkou vodou k dokonalé relaxaci. To musíte zažít!

 

Chaty a chalupy na ostrově Lolland

  • Lolland, země blahobytu pro všechny zvídavé. Pojeďte se podívat do Nakskov, Rødby, Maribo, Nysted nebo Sakskøbing.
  • Knuthenborg Safaripark je dobrodružstvím sám o sobě nejen pro děti, ale i pro dospělé. Vlastním autem se můžete projet mezi zvěří všech kontinentů.
  • Nedaleko od Nysted najdete Aalholm Automobil Museum s více než 200. kusy ojedinělých veteránů, mezi jinými též vůbec první vyrobené auto - Daimler z roku 1886.

Zarezervujte si co nejdříve svůj rekreační dům v Dánsku.

Apartmány, rekreační domy a ubytování v Dánsku

  • Pojedete-li na výlet do Nakskov, nezapomeňte na prohlídku ponorky třídy Whisky, která za II. světové války bojovala pod sovětskou vlajkou. A když už jste naladěni na námořní notu, navštivte též muzeum loďařství na druhé straně přístavu.
  • Když chcete odpočívat, koupat se nebo sportovat, pak je Lalandia park to správné místo pro Vaše aktivity. Můžete si zde užívat bez ohledu na počasí, které panuje venku. Tropické klima zdejšího parku dodá Vašemu tělu i duši novou sílu.
  • Lolland je též ideálním místem pro všechny milovníky cyklistiky. Široké a bezpečné cyklistické stezky křižuji celý ostrov a ze sedla tak můžete sledovat zdejší přírodní krásy.
  • Lolland má co nabídnout také milovníkům golfu a rybářským nadšencům, kteří si zde užijí nikým nerušený lov.

Prohlédněte si naši nabídku apartmánů v Dánsku.