Zábava, Tropy, železnice a další atrakce Roedby

Na prosluněném jihu okouzlujícího ostrova Lolland v jižním Sjaellandu leží kraj i stejnojmenné městečko Roedby. Oblast je ideálním místem pro dovolenou v Dánsku zásluhou nádherných pláží a spousty turistických atrakcí i zajímavých památek. Mimo jiné je Rodby též důležitým uzlem trajektové dopravy z Německa. Vyzkoušejte ubytování v Roedby, které disponuje vskutku nádhernou vnitrozemskou krajinou, rájem pro pěší turisty a zejména pro cyklisty – území je totiž protkáno množstvím cyklostezek. Jedna z nejzajímavějších kopíruje 19 kilometrů dlouhou bývalou železniční trať spojující města Maribo a Rodbyhavn. Na trase objevíte mimo kouzelnou venkovskou přírodu také celou řadu stylových odpočinkových míst a útulných hospůdek.

Pamětihodnosti nedaleko pláží

Za návštěvu rozhodně stojí rušný přístav Roedbyhavn vybudovaný roku 1908 v podstatě z rybářského mola. Jeho strategický význam k ovládání Baltu vzrostl především během druhé světové války a dnes zde kromě všudypřítomných trajektů a jachet spatříte také obří parníky a luxusní výletní lodě. Nejznámější památkou, na níž během ubytování v soukromí v Dánsku narazíte, je původně románský kostel z červených cihel Rodby Kirke. Byl postaven mezi lety 1225 až 1300 a v minulosti několikrát rekonstruován až do současné podoby. V jeho útrobách si prohlédnete především vzácný renesanční oltář z roku 1610. Moderní a architektonicky zajímavý kostel rovněž z červených cihel můžete navštívit přímo v přístavu Roedbyhavn.

Zábava pro děti i rodiče

Srdcem veškeré turistiky na Roedby je bezesporu Lalandia. Jedná se o obří zábavní resort severozápadně od Rodbyhavnu, dnes v podstatě samostatné a velmi vyhledávané městečko pro pobyt v Dánsku. Letovisko disponuje nejen vlastní perfektně udržovanou pláží, ale také nákupním a konferenčním centrem a množstvím rekreačních domů v Dánsku, v nichž naleznete pohodlné ubytování. Chloubou Lalandie je Aquadome, rozsáhlý akvapark s vnitřními i venkovními bazény, v nichž zakusíte snad všechny druhy vodních radovánek a atrakcí. Teplota vody ani ve venkovních prostorách neklesá pod 25 stupňů, v krytém parku panuje uměle udržované tropické klima. Nechybí zde pestrá škála vodního wellness a lázeňské bazény s horkou vodou k dokonalé relaxaci.

Aktivity

Lolland, Falster, Møn a Sydsjælland nabízí nespočet atrakcí pro celou rodinu. Na ostrově Lolland najdete mezi jinými zábavní park Lalandia, zoologickou zahradu Knuthenborg Safaripark nebo muzeum automobilů Ålholm Automobil Museum. Dovolená v Dánsku je nezapomenutelným zážitkem. Osrov Falster nabízí Nykøbing F. zoo, golf a zábavní park v Marielyst, krokodýlí zoo, plavecký areál a středověké centrum, zatímco na ostrově Møn a Südseeland najdete zábavní park BonBon-Land, Møns Klint a texaský ranč.

Nákupy

V letním období najdete ve všech střediscích malé obchody smíšeným zbožím, mimo sezonu využijte k nákupům větší města, např Maribo nebo Nakskov, kde je i pěší zóna s mnoha malými obchůdky a butiky. Ubytování v Dánsku je základ úžasné dovolené