Prázdninové domy v Dánsku

  • Albuen: písečná pláž místy s malými kamínky u břehu
  • Næsby, Stødby, Gedesby, Pomlenakke und Hesnæs: písečná pláž
  • Hummingen og Kramnitze: písečná pláž přecházející v hrubý písek ca 10m od vody
  • Bredfjed und Hyldtofte: uměle vytvořená písečná pláž.
  • Rodinná dovolená v Dánsku hraje všemi barvami.

Netušené možnosti na plážích v Roedby

Pláže v municipální oblasti Roedby patří k nejkrásnějším v Dánsku, ostatně jako naprostá většina pláží na turisticky velmi oblíbeném souostroví Lolland-Falster. Jsou omývané blankytným a křišťálově čistým Baltským mořem a pokryty jemným, vesměs bílým pískem. Rekreační chaty v Rodby i pláže v turistických centrech jsou rovněž pečlivě udržované, disponují sociálním zázemím a pestrými možnostmi občerstvení. Rozhodně se letní dovolené v Dánsku nebojte! Pravda, jste sice ve Skandinávii, nicméně v době prázdnin se zde budete cítit naprosto stejně jako ve středomořských destinacích. Teploty tu běžně šplhají až ke třicítkám a voda dosahuje až k 23 stupňům.

Pláž ke koupání i sportu

Nejproslulejší pláž oblasti leží u prázdninového resortu Lalandia severozápadně od přístavu RodbyHavn. Je vybavena koupacím molem a ohraničena protizáplavovým náspem, zároveň chránícím návštěvníky proti větru z pevniny. Na druhé straně hráze objevíte romantické louky s malými jezírky, u nichž můžete pozorovat hnízdiště vodního ptactva. Objednejte si ubytování v Dánsku a vydejte se na pláž vybavenou toaletami a velkorysým parkovištěm. Podél celého pobřeží jsou vynikající podmínky pro windsurfing, velmi populární je zde i jeho modernější forma kitesurfing. Při tomto adrenalinovém sportu je vaše prkno poháněno nikoliv plachtou, nýbrž letícím drakem podobným padáku.

Fantastický zábavní park hned u moře, to je pobyt v Roedby

V přilehlé Lalandii máte k dispozici nepřeberné množství rozličných stánků s občerstvením, restaurací, kaváren a nákupních možností. Lalandia je plně vybaveným turistickým letoviskem s velkým obchodním centrem včetně vlastních rekreačních domů v Dánsku. Největším lákadlem Lalandie je bezesporu moderní obří akvapark Aquadome, kde si užijete snad všech myslitelných vodních atrakcí. V jeho vnitřní části je po celý rok udržováno tropické klima a jsou zde připraveny i vyhřívané bazény a rozličné formy vodního wellness či lázeňských procedur. Roedby je ideálním místem pro pobyt v Dánsku, zvláště, chystáte-li se na dovolenou s dětmi.