Dovolená v Dánsku

Aktivity a zábava na ostrově Møn

Lolland, Falster, Møn a Jižní Šeland nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu. Na Lollandu najdete mezi jinými park Lalandia, Knuthenborg Safaripark, Ålholm Automobil Museum a ponorku v Nakskov Falster. Falster nabízí Nykøbing F. zoo, golf a zábavní park v Marielyst, krokodýlí zoo, plavecké centrum a středověké městečko na Falstru, zatímco Møn a Jižní Šeland BonBon-Land, Møns Klint a texaský ranč. Rodinná dovolená v Dánsku hraje všemi barvami.

Nákupy: V letním období najdete ve všech střediscích malé obchody smíšeným zbožím, mimo sezonu využijte k nákupům větší města, např. Vordingburg, Næstved nebo Nykøbing Falster, kde je i pěší zóna s mnoha malými obchůdky a butiky.

Turistické atrakce Jižního Sjaellandu a ostrovù Lolland, Falster a Mön

Historie jihovýchodního Dánska sahá až do šestého století, není tedy žádný problém tady narazit na zajímavá středověká města, hrady a zámky.

Oblast je doslova protkána celou řadou unikátních přírodních krás a nádherných panoramat. Dovolená v Dánsku zaslouženě přitahuje mnoho turistů vyhledávajících ničím nerušenou přímořskou rekreaci.

V centrální části jižního Sjaellandu můžete navštívit Koge, jedno z nejlépe zachovalých středověkých měst v Dánsku.

Kromě pozůstatků opevnění a mohutných bran zde najdete plejádu pitoreskních hrázděných domů nebo gotický kostel Svatého Mikuláše.

Hrady, zámky, katedrály a středověká města Sjaellandu

Vyzkoušejte rekreační domy v Dánsku. Nedaleko Koge narazíte na pompézní, třípatrový renesanční zámek Vallö Slot s kořeny ve čtrnáctém století.

Obklopuje ho obrovský romantický park, k němuž vede výstavní ulice se stylovými historickými domy. Nastved, největší město jihu Sjaellandu, okouzluje řadou unikátních staveb, středověkou radnicí a několika skvostnými kostely.

Za návštěvu stojí Muzeum keramiky a rukodělných výrobků či obří zábavní park BonBon Land.

Největším městem jižně položeného ostrova Lolland je velkolepý Nakskov. Město Maribo se honosí cihlovou katedrálou a Nysted gotickým kostelem z 15. století. V idylickém Saksköbingu se pokocháte romantickým fjordem a množstvím starých šlechtických nemovitostí.

Váš pobyt na Lollandu se může proměnit v zajímavý výlet do historie severní Evropy.

Za romantikou z rekreačních chat na Mönu

Nejjižnější bod Skandinávie leží na ostrově Falster v rybářském městečku Gedser. Nabízí krásnou okolní přírodu, 25 kilometrů dlouhou pláž a trajektové spojení s německým Rostockem. Hrdé město Nyköbing pochází již ze dvanáctého století a citlivě se tu snoubí moderní architektura se spoustou středověkých památek. Objevíte zde i zoo a Etnografické muzeum. Romanticky založení cestovatelé ubytovaní v soukromí v Dánsku by určitě neměli vynechat ostrov Mön, vyhlášený zejména pásem sněhobílých křídových útesů s výškou až 150 metrů. Mezi nimi se nalézají romantické zátoky omývané tyrkysovým mořem. V městečku Stehe narazíte na mohutnou zříceninu hradu z dvanáctého století či na románský kostel se středověkými freskami. Zámeček Lyselund je pozoruhodným šlechtickým sídlem ve stylu italského empíru obklopený parkem s umělými jezírky a fontánami.