Průvodce nádhernými plážemi Jižního Sjaellandu

Dovolená a pobyt v Dánsku

Ač ve Skandinávii, nabízí území jižního Dánska řadu možností příjemné přímořské rekreace. Letní teploty zde dosahují třiceti stupňů a území je oblíbeným místem dovolené na Sjaellandu pro jeho obyvatele i turisty z celého světa. Čekají vás komfortně vybavená letoviska a stovky kilometrů nádherných a udržovaných pláží. Asi nejoblíbenější z nich leží na souostroví Lolland Falster. Nejproslulejší je pláž u šarmantního resortu Marielyst. Téměř 20 kilometrů jemného bílého písku lemovaného dunami s pozvolným vstupem do moře bývá již řadu let vyhlašováno v rozličných anketách jako nejkrásnější pláž v Dánsku. Všude v okolí se lze ubytovat v útulných rekreačních domech v Dánsku.

Bílé písky omývané blankytným Baltem

Pláž Enehöje na východě Lollandu končí 12 metrů vysokým útesem, tradičním hnízdištěm břehule říční. Banholm v severní části ostrova leží v blízkosti přístavu a její součástí je dlouhé molo určené pro opalování a skákání do moře. Písečná pláž Nybölle na severovýchodě Lollandu je tu a tam pokryta bludnými balvany. Mohou sloužit ke hrám vašich ratolestí, jež si užijí ve zdejší mimořádně mělké vodě. Váš ubytování v Dánsku zpříjemní i pláž Holten v jižní části Falsteru, sloužící zejména milovníkům windsurfingu. *Pásmo 25 kilometrů bílého písku skýtá pláž Gedesby u městečka Gedser, nejjižnějšího bodu ostrova a celé Skandinávie. K nejpopulárnějším v severní části Falsteru patří pláž StrandOre, místo s jemným pískem stvořené k procházkám a sportovním aktivitám. Pláž Hesnæs se pyšní oblíbeným piknikovým místem na útesu, kde se při obědě můžete kochat mořskými scenériemi.

Útulná letoviska, úchvatná přírodní panoramata Sjaellandu

Zajistěte si ubytování v soukromí v Dánsku. K jeho vyhledávaným plážím náleží zejména Ulvshale na severu a Klintholm na jihu. Obě jsou skvěle udržované, chlubí se křišťálovou vodou a množstvím přímořského vyžití. Pokud zatoužíte po romantickém klidu, určitě se vydejte do Mons Klint. Je to pás 150 metrů vysokých, bílých křídových útesů, mezi nimiž lze objevit průzračné, liduprázdné laguny. Skvělá letoviska najdete i v jižní části ostrova Sjaelland. Nejznámější leží kolem historického skvostu, města Koge. Jižní a severní pláž u zálivu v Koge poskytuje mělkou blankytnou vodu, jemný písek, perfektní servis a spoustu sportovních aktivit. Jižněji položená pláž Vallö nabízí turistům, unaveným mořem a sluncem, útočiště v podobě stínu bujné zeleně překrásného parku Solgard.