search

Rekreační domy v Odsherred na dánském Baltském moři

Rekreační domy v Odsherred

Odsherred je malebná oblast v severozápadní části poloostrova, v regionu Sjaelland, které nabízí spoustu rekreačních objektů. Pokud se rozhodnete pronajmout si chalupu v Odsherredu, vaše dovolená se stane nezapomenutelným zážitkem. Najdete zde krásnou a nespoutanou přírodu, zajímavé kulturní dějiny a širokou škálu atrakcí, které zahrnují všechny věkové skupiny a zájmy.

Odsherred byl vždy vhodnou destinací pro rekreaci a dovolenou. Proto je zde dnes několik velkých rekreačných domů, moderní rekreační domy a nejklasičtější dánské chaty, které jsou populární a atraktivní. Oblast je také velmi oblíbená mezi umělci, sjíždějí se sem lidé z celého světa, aby načerpali inspiraci pro svá díla.

Geopark - unikátní zážitek z přírody

V Odsherredu se nachází jediný geopark v Dánsku, který spadá pod světové dědictví UNESCO. Geopark je území, které zastřešuje geologické tajemství. Geoparky vyprávějí 4,6 miliard let starý příběh planety Země a geologických procesů, které ji tvarovaly. V okolí je zhruba 300km turistických stezek a mnoho tras pro horská kola.

Další zvláštní, přírodní a kulturní úkaz najdete v Grevingovském lese, kde je mnoho starobylých památek z doby kamenné. Říká se, že je zde hrobka Hamletů a v ní je pohřben představitel Williama Shakespeara.

Pláže v Odsherred

Ať už budete ubytovaní v jakémkoliv rekreačním domě vždy to budete mít jen pár kroků na pláž. Písečné pláže nabízejí 8 kilometrů dlouhé pobřeží. Všechny jsou převážně vhodné pro děti z důvodu nízké hladiny daleko od břehu. Pobřeží Odsherred je velmi pestré, ale můžete snadno najít hezké přímořské letovisko s pískem nebo menšími kameny. V letní sezóně jsou na několika místech koupací můstky, takže nemusíte chodit po skalách podél pobřeží.  

Ordrup pláž – krásná písečná pláž, kde jsou k zapůjčení loďky a motorové čluny. Na pláži najdete parkoviště a z pláže je to jenom cca 600m do města.

Ebbeløkke pláž – ideální pro děti, s mělkou a čistou vodou. Při odlivu se na pláži vytvářejí malé jezírka, ve kterých si děti rádi hrají.

Gudmindrup pláž – jedna z nejlepších pláží v Dánsku. Pláž je u zátoky Sejerø , cože je dobrým místem pro windsurfing. Pláž je široká, s jemným pískem a nádhernými dunami.

Tipy na atrakce a výlety v okolí Odsherred

Nejenže existuje nespočet krásných přírodních zážitků, které na vás čekají. V oblasti je také mnoho dobrých atrakcí, které můžete navštívit, když si pronajmete chatu v Odsherred. Chcete vzít na dovolenou i svého čtyřnohého mazlíčka? Vyrazit do Dánska se psem, není žádný problém.

Pravou rodinnou atrakcí je Sommerland Sjælland - zábarvný park s více než 60 zábavnými a pestrými aktivitami, kde se vyhrají malý i velcí. Najdete zde mimo jiné i miniland, pro ty nejmenší, 3D kino, ve kterém můžete čelit v tváři tvář dinosaurůma velký vodní park pro horké letní dny. Po zaplacení vstupného jsou všechny atrakce zdarma.

Snili jste někdy o tom stát se hasičem, když jste byli mladí, ale nikdy se váš sen nenaplnil? Pak určitě navštivte Hasičské muzeum, kde se můžete s rodinou stát na den hasiči. Nachází se tu více než 20 hasičských vozů, nejstarší z roku 1864. Mnoho vozů jste už mohli vidět, ale nejspíš se jich budete chtít dotknout a vyzkoušet.

V Zoo záchranním centru zahlédnete zebry, pštrosy, lamy, velbloudy a mnoho dalších zvířat na ploše 14 akrů. Toto není klasická zoo, funguje také jako přístřeší pro zvířatá s různým zdravotním postižením a snaží se poskytnout jim dobrý domov.

Město Aarhus je vzdálené hodinu a půl trajektem. Je městem nepřeberného množství atrakcí jako například Muzeum umění Aros, procházka starým městem se spoustou obchodů a restaurací.

Rørvig je jednou z místních malých rybářských vesnic - skutečné letovisko. Z Rørvigu můžete také navštívit Hundested. V létě je v přístavu spousta života a servíruje se zde dobré rybí jídlo.

V Odsherredu je ještě více zajímavých atrakcí. Při návštěvě místní kanceláře NOVASOL ve Vigu můžete získat několik dobrých tipů pro zážitky v okolí. Zaměstnanci Vigu vám také mohou snadno pomoci najít perfektní rekreační dům pro vaši příští dovolenou v Dánsku. Znají velmi dobře jak oblast, tak všechny prázdninové domy.