Dovolená v Dánsku

Draci, vorvaň a pláže ostrova Roemoe v Dánsku

U jihozápadních břehů Jutska krčí se nejjižnější dánský ostrov Roemoe. S pevninou je spojen desetikilometrovým betonovým náspem s cyklostezkou. Počet jeho obyvatel vždy v letní sezóně výrazně vzroste, neboť dovolenou na Roemoe tráví tisíce nadšených turistů. Pro všechny je tady připravena celá řada útulných rekreačních domů v Dánsku. Roemoe sice leží ve Waddenském moři (je součástí Severního moře), v létě zde však běžně panují poměrně vysoké teploty a moře ohřívá teplý Golfský proud. Celé západní pobřeží Romo tvoří v podstatě jedna dlouhá pláž, místy široká až neuvěřitelné dva kilometry. Přímo k ní dojedete automobilem, který sem můžete pohodlně dopravit například trajektem z německého Syltu.

Draci tady, draci tam, všude kam se podívám

Jako na sousedních ostrovech, i zdejší pláže jsou populárním místem pro pouštění draků. Bude se vám o nich zdát a stanou se nezapomenutelnou vzpomínkou na vaše ubytování v Dánsku. Každoročně je tu první zářijový víkend pořádán festival draků Dragefestival, při němž lze na mořském horizontu spatřit tisíce těchto pestrobarevných hraček třepetajících se v převládajícím západním větru. Také tradiční plážová zábava je tu spojena s větrem a draky. Kromě klasického mořského windsurfingu si můžete zkusit též kiteboarding či kitesurfing, což je jízda na prkně po mořské hladině v závěsu na padáku podobném drakovi. Kitebugying je jízda v motokáře tažené opět drakem, tentokráte po tvrdém plážovém písku.

Unikátní památky na mořském břehu v Roemoe

Zajistěte si ubytování na Romo a kromě koupání v dokonale čistém, blankytném moři či opalování na jemném písku navštivte celou řadu turisticky zajímavých atrakcí. Nedaleko příjezdového náspu se u východního pobřeží například nachází Kommandorgarden. Ve stodole tohoto perfektně udržovaného domu kapitána velrybářské flotily z 18. století s rokokovými řezbami spatříte třináctimetrovou kostru vorvaně obrovského. Roemoe Kirke je kostel z 18. století ležící na jižní části východního pobřeží. Je pozoruhodný zejména unikátními Grónskými náhrobky s dekorativní výzdobou obrazů lodí a rodin námořních kapitánů, kteří je zde vztyčovali. Ostrov je dokonale připraven na každoroční nápor turistů a bez problému tady narazíte na množství rekreačních bytů v Dánsku.

Ubytování v soukromí v Dánsku

Rømø a resort Arrild jsou součástí Fríských ostrovů, které jsou chráněny před Severním mořem svou přirozenou ostrovní bariérou a také Wattovým mořem. Jak již bylo řečeno, nachází se zde uplně nejdelší pláž v Dánsku. Pláže jsou zde skutečně dlouhé a písečné. Děti si zde velmi rády staví bábovičky a nemusíte si dělat starost s tím, že by vás tlačily kamínky do chodidel. Na nejdelší pláž můžete dojet dokonce i autem, parkovat můžete jen pár metrů od moře. Ubytování v soukromí v Dánsku je tím pravým pro Vaši dovolenou.