Zábava v Dánsku

Strávíte-li svou dovolenou na špičce Dánska, určitě neodjedete zklamáni. Místo, kde se setkávají dvě moře, nabízí víc než jen to. Rodinná dovolená v Dánsku je přímo nabitá skvělými zážitky. Na jaře zde můžete pozorovat probouzející se přírodu, v létě Vás rády přivítají zdejší krásné sluncem zalité pláže, v babím létě Vás okouzlí zlatavá podzimní krajina a v zimě zde zažijete sněhové bouře, ticho naplněné snášejícím se sněhem i déšť a kroupy. Po celý rok zde můžete sledovat proměnlivou tvář přírody v její nejčistší formě.

Dovolená v Dánsku

Himmerland je obklopen vodou a tak nabízí celou řadu vodních aktivit. Pláže jsou zde zvláště vhodné pro rodiny s dětmi. Moře láká k jachtingu, surfování i rybaření a potěší tak každého, kdo sem zavítá. Naše chaty v Dánsku Vás jistě nadchnou. Jedinečná zvlněná krajina zálivu „Jammerbucht“ láká k pěším túrám . Užijete si množství nádherných pohledů na krajinu pod Vámi až vystoupáte na vrchoky zdejších kopců. Skály a útesy tvoří rámec 54km dlouhým písečným plážím s tím nejjemějším pískem mezi městy Bulbjerg a Blokhus.

Jednoduše řečeno: Severní Jutsko nabízí dovolenou pro každého v každé roční době.

Vikingové a akvaparky Severního Jutska, dovolená vašich snů

Ostrov ležící na samém vrcholku Dánska, to je Severní Jutsko. Od pevniny je odříznut soustavou fjordů, průlivů a jezer. Celá oblast poskytuje návštěvníkům téměř vše k prožití atraktivní dovolené v Dánsku: Nekonečné písečné pláže lemované dunami, zajímavě drsnou krajinu ve vnitrozemí s rozsáhlými romantickými vřesovišti a hustými lesy, nádherné útesy při pobřeží i množství kulturních a historických památek. Zkuste ubytování v Severním Jutsku, v jedné z nejstarších vikinských domovin. Stopy těchto obávaných dobyvatelů zde naleznete téměř na každém kroku. Světově unikátní vykopávky spatříte v Lindholm Hoeje, kde přes tisíc let spočívalo pod nánosem písku obrovské vikinské pohřebiště a perfektně zachovalá dobová vesnice. Areál doplňuje muzeum mapující vikinskou historii.

Vznešené město Vikingů

Rezervujte si některý z našich rekreačních domů v Severním Jutsku a poznejte velkolepé, 1 300 let staré město Aalborg, čtvrté největší v Dánsku. Pamatuje sice vikinské časy, dnes je však pulsující a kosmopolitní metropolí Severního Jutska. Na dovolenou v Dánsku hned tak nezapomenete. Oplývá množstvím výstavních promenád, útulných barů, restaurací a kaváren, v nichž se moderní život snoubí s dějinami. Kulturním středobodem města je hypermoderní a pozoruhodné Utzon Center. Aalborg nabízí i nesmírně bohaté Muzeum moderního umění, architektonicky a akusticky výjimečnou koncertní síň Musikkens Hus, skvělou zoologickou zahradu či historické muzeum. Centrum města zahrnuje exkluzivní nákupní možnosti v téměř 300 buticích na hlavních třídách. Skvělým zážitkem mohou být i mořské výlety a rybaření v křišťálově čistém Limfjordu.

Severojutská příroda, umění a zábava

Milovníkům přírody zpříjemňuje pobyt v Severním Jutsku květinový park Jesperhus v blízkosti středověkého města Nykobing Mors. Představuje milióny rozličných pestrobarevných rostlin a spoustu doprovodných atrakcí pro děti a dospělé. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou v Dánsku. V Nordsoen Oceanarium Hirtshals, jednom z největších akvárii severní Evropy, budete mít unikátní faunu Severního moře takřka jako na dlani. Nejmenší turisty během dovolené v Severním Jutsku určitě uchvátí obří zábavní park a akvapark Faarup Sommerland mezi městy Blokhus a Loekken. Milovníci výtvarného umění se mohou těšit na pozoruhodné sbírky Skagens Museum ve stejnojmenném městě plném historických památek.