Dovolená v severním Jutsku, pobyt v Dánsku

Písečné sochy, borovice a golf v Blokhusu

U severozápadního pobřeží severního Jutska najdeme malebné městečko Blokhus. Díky krásným plážím a řadě možností aktivního trávení volného času patří k nejpopulárnějším přímořským letoviskům v Dánsku. Přiřaďte se k miliónu turistů z celé Evropy, kteří tráví svou dovolenou v Dánsku, a budete nadšeni. Je tu nečekaně hezky. Kromě nádherných pláží s bílým pískem omývaných blankytně modrým mořem skýtá ubytování v Dánsku celý zástup dalších příležitostí k prázdninové zábavě a relaxaci. Milovníci přírody si přijdou na své v parku Blockhus Klitplantage, 642 hektarech původního borovicového lesa vysázeného počátkem 19. století na dunovém podloží mezi mořskými zátočinami. Disponuje spoustou romantických zákoutí, altánků a přírodních hřišť pro děti.

Kulturní vyžití nedaleko pláží

Kulturnì založeni turisté by nemìli pøi ubytování na Blokhusu rozhodnì minout Galleri Blokhus, nejvìtší v severním Jutsku. Ve svých sbírkách prezentuje patnáct set exponátù 140 umìlcù, zahrnující malby, sochy, umìlecké sklo, keramiku a také šperky. Galerie je otevøena od èervna do srpna mezi 11 a 18 hodinou. Pøímo v pobøežních dunách Blokhusu, v kulturním centru Kulturhuset, se každoroènì koná Festival píseèných soch. Obrovské a úchvatné pískové skulptury jsou až do konce øíjna nastálo umístìny ve venkovní expozici. Historii mìsta samotného prezentuje permanentní výstava v netradièním muzeu Blokhus Redningsstation. Prohlédněte si nabídku ubytování v soukromí v Dánsku.

Koupání, rybaření a luxusní golf na dánském severu

Zajistěte si rekreační dům v Dánsku a vyzkoušejte vnitrozemské sladkovodní rybaření v nádherné přírodě Blokhus Fiskeparku. Systém rybníků o rozloze 25 000 metrů čtverečních zahrnuje veškerý komfort pro rybáře včetně mnoha grilů a piknikových míst k okamžité přípravě úlovků. V Blokhus Ridecenter se na koních projedete po plážích i místních romantických lesích. Soustava vnitřních bazénů a lázní se subtropickým klimatem, to je Feriecenter Nordsoen. Tisícovka metrů čtverečních vyhřívaných bazénových ploch dopřává příjemné a odpočinkové koupání i mimo letní sezónu. Fantastické pobřežní osmnáctijamkové hřiště Blokhus Golfcenter, citlivě vkomponované do okolní přírody, při dovolené v Dánsku plně uspokojí i ty nejnáročnější milovníky golfu.

Aktivity

V severním Jutsku máte mnoho příležitostí strávit aktivní ubytování v Dánsku a najdete zde i mnoho pamětihodností. Zmínit musíme samozřejmě Grenen, nejsevernější bod Dánska nacházející se severně od Skagenu, ale také Råbjerg Mile- pískem zavátý kostel nebo muzea ve Skagenu a k nim patřící malíři z celého světa, kteří patří ke koloritu oblasti. Necelou hodinu jízdy autem jsou vzdálené např. letní zábavní park Fårup Sommerland, Farm Fun, muzeum Severního moře a zoo v Ålborgu. V blízkém okolí leží sportovní centrum Action House v Løkken, ve Skallerupu park „Klit Feriecenter“, množství golfových hřišť a nespočet turistických a cyklistých tras.