Pobyt v západním Jutsku, dovolená v Dánsku

Atrakce v Dánsku

Klitmøller a Vorupør, atraktivní letoviska

Při svém putován po Dánsku se nezapomeňte zastavit v rekreačních bytech v Dánsku v oblasti severního Jutska. Dovolená v Dánsku slibuje nekonečné procházky po plážích se zlatavým pískem. Můžete sledovat západ i východ slunce. Ucítíte vítr ve vlasech. Podlehnete rybaření a výletům po moři. Dřívějším hlavním zaměřením obou obcí byl lov ryb. Dnes se pyšní zvučnými jmény jako letoviska cestovního ruchu. Turisty nejvíce přitahují pláže, kde se daří vodním sportů, jako je windsurfing, surfing a kite surfing. Najdete zde spousty škol, kde se dostanete adrenalinovým sportům na kobylku, samozřejmě pod vedením specialisty. Ve Vorupor si prohlédnete v Muzeum Severního moře jeho krásy.

Uvelebte se v apartmánech

Nejcennějším přírodním pokladem je Národní park Thy. Od pobřežních vod Hanstholm až po Agger Tange patří vzácným druhům rostlin, živočichů a tradici dánské krajiny. Lidé milují pohled na obrovskou dunu a vřesoviště. Celková velikost tohoto unikátu je 244 kilometrů čtverečných. Co si od ubytování v Dánsku přát víc? Vesnička asi s 800 obyvateli, Vorupor je velmi zalesněna a potulují se zde jeleni. Říční koryta jsou domovem vzácných ptáků. Západní pobřeží je skvělé pro koupání. Narazíte na skvělé služby cestovního ruchu, diskotéky, prodejce cetek, stánky, restaurace, řemeslníky předvádějící svoje umění a prodejce sladkých laskomin.

Otevřete své smysly v chatách Dánska

Baterky si nabijete v Klitmøller, přímořském resortu, kde je vítr na denním pořádku. Zdejší pláže přitahující senzačními podmínkami pro surfování jsou proslulé jako Cold Hawai. Písečné duny nacházející se poblíž města vytvářejí úchvatnou podívanou. Východně leží dvě obrovská jezera, Vester Vandet a Nors. Cestou pobřežím budete potkávat majáky vedoucí rybáře bezpečně domů. Za povšimnutí stojí i vápencový lom Kalkgruber, bludiště desítek chodeb. V nedalekých větších městech narazíte na památky dánské historie. Upřednostněte ubytování v rybářských chatách v Dánsku a ochutnejte zdejší pravou atmosféru.