Letní rekreace směr Klitmøller

Toužíte se naučit surfovat, ovládat windsurfing anebo jiný divoký vodní sport, co si zaslouží trénink? Vrhněte se na písečné pláže letoviska proslulého svými bouřlivými vodami přitahující sportovce celého světa. Své síly doplníte v pěkných rekreačních domech v Dánsku.

Pokud si nechcete své tělo příliš namáhat, zvolte procházky panenskou přírodou a cykloturistiku. Vesnici opředenou větrem a vlnami najdete v severním Jutsku. Na jihozápadě, 10 kilometrů od Hansholm a 17 kilometrů severozápadním směrem od Thisted.

Zakoukejte se do přepychových apartmánů

Rybářská vesnička je obklopena Národním parkem Thy a z druhé strany břehy Severního moře. Všude kolem najdete rybářské čluny, surfařské kluby, ale i dech starých dob skvěle padnoucích s rytmem moderního života.

V Klitmøller se koná PWA Světový pohár ve windsurfingu. Existuje spousta disciplín, ve kterých surfaři soupeří. Děti i dospělí ocení výlet do Národního parku Thy, který je možno projít pěšky anebo na kole. Jistě se uvolníte i při jízdě na kajaku a koni. Koupání v jezeru Nors a blízké golfové hřiště jsou velkou atrakcí.

Relaxujte ve vybavených rekreačních chatách Dánska

Bývalý ostrov Hanstholm je fenoménem díky historickým a moderním divům. Zbytky pevnosti 2. Světové války, průmyslovým přístavem, západním pobřežím, majákem, muzei a parky. Kdysi zde sídlili Germáni a Vikingové. Rybaření u žlutého útesu je velmi populární. Narazíte zde na kamenné pobřeží s nalezišti fosílií.

Výlet do starobylého města Thisted přitahuje svými klenoty mohylou a kostelem v gotickém stylu. Podívat se můžete na fotbalové utkání. Nakupování vévodí hlavní třídě. Výborné pivo ochutnejte v místním pivovaru Thisted Bryghus. Sportovní a relaxační dovolená zasazená v rekreačních domech Dánska zůstane ve vašich srdcích už navěky.