search

Dovolená v Severním Sjællandu

Dovolená v Severním Zaelandu vás příjemně překvapí

Chaty a ubytování v Dánsku

Oblast Severního Zaelandu (dánsky Nordsjælland) zahrnuje celou severní část masivního výběžku dánského ostrova Zaeland. Táhne se od spojnice Roskilde a Kodaně na sever k městu Gilleleje u průlivu Kattegat. Dánské hlavní město však součástí Severního Zaelandu není. Regionu se díky krásné přírodě a úžasným plážím dlouhodobě říká „dánská riviéra“, jedná se o nejlepší lokalitu v Dánsku ke koupání. Kromě přírodních krás vás na dovolené v Dánsku, v Severním Zaelandu zaujmou historická města s hrady a zámky a další zajímavosti. Severní pobřeží této oblasti.

Lesy a čisté pláže, to je pobyt v Severním Zaelandu

Území Severního Zaelandu se táhne od Kodaně na sever a tam je ohraničeno vodami průlivu Kattegat, který spojuje Severní moře s Baltským. Oblast je i přes četné lesy silně obydlená zásluhou mnoha vesnic a měst, z nichž největší je Helsingor, který má díky své poloze na východním cípu dopravní návaznost na sousední Švédsko. Při pobytu v Dánsku budete mít výhled na moře nebo na nížiny zdejší krajiny. Modrají se tu tři velká jezera, z nichž Areso je největším v celém Dánském království.

Cestou přes dva průlivy až k apartmánu v Severním Zaelandu

Vzhledem k tomu, že region přímo navazuje na hlavní město Kodaň, kam z Prahy létá několik přímých spojů, je vhodné zvolit k přepravě do vašeho apartmánu v Severním Zaelandu letadlo v kombinaci s místním přesunem. Cesta po silnici je sice zdlouhavá, ale vede po kvalitních německých a dánských dálnicích. Do Dánska se dostanete přes Berlín, přes Hamburk a přes Kiel v Německu, na Jutském poloostrově je třeba držet se u Koldingu směrem na ostrov Fyn. Ten celý přejedete a po dalším přejezdu průlivu jste na Zaelandu. Nejrychlejší cesta na sever vede stále po dálnici přes Kodaň. Lze však odbočit na Roskilde a pokračovat po západní straně Severního Zaelandu. Pronajměte si letní domy Dánska a prožijte svou rekreaci se vším všudy!

Oživlé dějiny na dovolené v Severním Zaelandu

Pokud chcete poznat Dánsko, nemůže se to obejít bez návštěvy Severního Zaelandu. V této oblasti lze krásně skloubit zážitky z přírody s průzkumem historie. Ve středověku zde vyrostlo nespočet hradů, po reformaci v 16. století začala šlechta mohutně stavět zámky a okolní pozemky využívala převážně k lovu. Vydejte se během dovolené v Dánsku do Helsingoru s renesančním zámkem Kronborg (součást dědictví UNESCO), známým z Hamleta od Williama Shakespeara. V Hilerodu naleznete proslulý renesanční palác Frederiksborg, čnící jako historická relikvie v jinak průmyslovém městě. Stále slouží jako oficiální rezidence královské rodiny, proto není přístupný veřejnosti. Roskilde je známé svým hudebním festivalem, ale příznivce historie potěší mimo jiné gotickou katedrálou (UNESCO). V celém regionu se ukrývá řada dalších významných památek, kostelů a hradů, převážně z období renesance a baroka.

Rekreační domy v Severním Zaelandu mezi lesy, jezery a plážemi

Území Severního Zaelandu charakterizují nížiny, proto pobřeží nemá dramatický charakter. Zato nabízí dlouhé pláže s bílým pískem vhodné ke koupání, jaké jinde v Dánsku nenajdete. Nejhezčí se rozkládá u města Hornbaek, Bellevue Beach leží dokonce přímo na severním okraji Kodaně. Ve vnitrozemí se zachovalo množství krásných nedotčených lesů – nejstarší z nich, Gribskov, je útočištěm největšího stáda jelenů v Dánsku. Jezera jsou sice určena k rekreaci, ale ne vždy ke koupání. Největší dánské jezero Arreso slouží k rekreačnímu rybaření. Na svou rybářskou historii ostatně lákají mnohé vísky na mořském pobřeží jako Gilleleje. Jezero Esrum so je ptačí rezervací, ale v určitých místech jsou vodní radovánky povoleny. Krásný zážitek a trochu vikingské historie nabízí údolí říčky Molleaen, vytékající z jezera Bastrup so. Rekreační domy Dánska vám dopřejí pohodlí, komfort a chvíle soukromí.

Aktivity na prázdninách v Severním Zaelandu

Celá oblast Severního Zaelandu nabízí spoustu atrakcí poznávacího i zážitkového charakteru. Roskildský hudební festival patří k nejznámějším na světě. V Helsingoru jsou dvě velká muzea: Luisianské muzeum moderního umění a Dánské muzeum vědy a techniky. Na milovníky rybaření čeká spousta příležitostí například na jezeře Arreso. Pokud chcete pořádně zažít atmosféru Severního Zaelandu, doporučujeme projet se pobřežní silnicí Strandvejen. Komfortní rekreační domy Dánska vám vykouzlí báječný odpočinek po namáhavém putování.