Jižní Zéland – příjemná dovolená v Dánsku

Ubytování v Dánsku

Už se vám stýská po osvěžujících vlnách moře, slunečních paprscích, čistých písečných plážích a zábavném nočním životu? V tom případě si nenechte ujít letní domy South Zealand a ukořistěte unikátní dovolenou v Dánsku od NOVASOL. Ihned se před vámi objeví přírodní drahokamy zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Zavítejte do moderně vybavených rekreačních domů, které se nacházejí v blízkosti pláží anebo v nitru přírody. Oceníte prostornou terasu se zahradním nábytkem, krb, saunu, vířivku či vlastní bazén. Pobyt v Dánsku si oblíbí rodiny s malými dětmi, sportovní turisté, studenti, zamilované páry i starší generace.

Apartmány v pěkném stylu - dovolená a poby v Dánsku

Zasvěťte své letní radovánky oblasti South Zealand a ukořistíte nezapomenutelné zážitky. Vydejte se za magií vikinského hradu Trelleborg anebo za nostalgií rybářských vesniček. Určitě vás nadchne nejstarší hrázděný dům Køge či majestátní křídový útes Stevns Klint. Poznejte nezaměnitelnou historii Dánska, která vás bude provázet na každém kroku. V South Zealand musíte navštívit město Køge, které je důležitým uzlem při přepravě trajektem na ostrov Bornholm a k dalším jižním ostrůvkům. Středověké srdce města je lemováno dlážděnými uličkami a zachovalými budovami ze 17. – 18. století. Nachází se zde muzeum, kostelíky, restaurace, kavárny i obchody.

Letní domy Dánska vám padnou do oka

Slavnou éru Vikingů si přiblížíte na kruhové pevnosti Trelleborg, která je posvátná svým rozsahem a vzhledem. Vaše kroky povedou do Ringsted, kde spatříte Sankt Bendts Kirke, kostel postavený v roce 1170 Valdemarem I. Největší dominantou jsou fresky z 14. století. Zámek se špičatými věžemi a vodním příkopem Vallo Slot z 16. století nesmíte minout. Dále pokračujte do města Vordingborg, kterému se přezdívá brána do jižních ostrovů. V blízkosti leží poloostrov Knudshoved Odde zajímavý svými travnatými a skalnatými plážemi. Rezervujte si rekreační domy v Dánsku ještě dnes a užívejte si rekreaci zasazenou do nitra přírody a zajímavé historické památky.