search

Dovolená v Aarhus

Evropské město kultury- Aarhus–nejšťastnější město na světě

Dovolená ve východním Jutsku, ubytování v Dánsku

Kde se žije nejlépe na světě? Odpověď najdeme v nejnovějším přehledu nejšťastnějších zemí světa World Happiness Report a tou šťastnou, vlastně nejšťastnější zemí je Dánsko! Funkční sociální stát, důvěra v druhé, vysoká míra štědrosti a naopak nízká míra korupce – tyto a další faktory vynesly Dánsko na pomyslný šťastný trůn. Dovolená v Dánsku Vám navždy utkví v paměti. Město Aarhus, které najdeme na severovýchodním výběžku Jutského poloostrova, je se svými 311.000 obyvateli druhým největším dánským městem.

Město Vikingů

Město založené v čase Vikingů se odívá do nového hávu a zároveň se vrací ke svým kořenům, ovšem v jiné, fascinující podobě. Přístav, dlouhé roky ležící ladem, se probouzí do moderního architektonicky i urbanisticky nesmírně zajímavého světa. Vyrůstají zde architektonické skvosty jako je napřklad „Eisberg“ – obytný blok domů vystavěný přímo u vody - s městskou zahradou, kde si zdejěí obyvatelé mohou vypěstovat vlastní ovoce a zeleninu, vlastním společným plážovým barem a hřištěm pro beachvolleayball. Užijte si kouzelné rekreační domy v Dánsku.

Aarhus

Co je ale v Aarhusu absolutním trhákem? Veřejná knihovna Dokk1!! Tato ve všech směrech futuristická a jedinečná budova boří všechny představy, které jste až dosud o knihovnách a vůbec veřejných prostorech měli. Během dovolené v Dánsku Vám nuda rozhodně nehrozí. Je to největší veřejná knihovna v celé Skandinávii, na kterou jsou místní občané nesmírně a právem hrdí. Stala se oblíbeným místem nejen pro schůzky, ale také pro veřejné aktivity a kulturní akce. Mimo jiné se zde pořádají také politické hapeningy, koncerty či divadelní představení. Jsou zde prostory a také zázemí pro tvořivost od nejútlejšího věku, nabízeny a využívány nejmodernější technologie tak, aby se zde s radostí setkávaly všechny generace. Třešničkou na dortu je gong, který se prostorem knihovny rozezní pokaždé, když se v místní porodnici narodí nové dítě.

Dalším, neméně zajímavým lákadlem města Aarhus je jeho historické jádro s dómem a latinskou čtvrtí. Úzké uličky dýchající atmosférou starých časů s útulnými kavárnami, restauracemi a obchůdky lákají ke vstupu, zastavení se a zvolnění tempa. V žádném jiném městě v Dánsku nenajdete tolik studentů jako zde, v Aarhusu. Může za to proslulá veřejná univerzita, která patří mezi stovku nejlepších na světě. Město tak kypí studentským životem s nočními kluby, hospůdkami a bary. A když je hezky, odehrává se život venku v parcích nebo na pláži. Město pro své obyvatele a návštěvníky vytvořilo také jedinečnou symbiózu mezi městským životem a aktivním odpočinkem. Vytvořilo podmínky pro mořský kajaking, cykloturistiku, plachtění, surfování, plážový volejbal a mnohé další aktivity. Celá oblast se tak stala turisticky zajímavou a i proto zde NOVASOL nabízí na 3.000 rekreačních domů.

Tématem celoročního evropského kralování je „znovuzrození , znovuobnovení, nový pohled na svět“ Na programu jsou 4 velké akce, 12 tematických měsíčních akcí a na 350 dalších jedinečných projektů. Záštitu nad celou akcí převzala dánská královna Markéta II. Vidět můžete například také divadelní představení pod širým nebem nebo kilometry dlouhá umělecká díla. Dosud jste do této oblasti nezavítali? Teď je ten správný okamžik pro návštěvu. Vybrat si můžete z opravdu široké nabídky rekreačních domů NOVASOL .