Dovolená v západním Jutsku, pobyt v Dánsku

Aktivity a zábava a v Blåvand

Kromě již výše zmíněných atrakcí, jako je LEGOLAND®, Givskud Zoo a Muzeum rybářství a mořeplavby, které jsou od Blåvandu vzdálené ca 1-1/2 hodiny autem, jsou v blízkém okolí Blåvandu další možnosti trávení volného času pro malé i velké, např. maják v Blåvandu, Muzeum bunkru Tirpitz, Blåvand Zoo, bowling, půjčovna kol a sportovní centrum Blåvand Aktivitätscenter s obrovským hřištěm, tenisovými hřišti aj. Užijte si ubytování v Dánsku v poklidu a bez komplikací. V Ho, které je od Blåvandu vzdálené jen několik kilometrů, najdete Blåvandshuk Golfclub-golfové hřiště s 18 jamkami a též golfové hřiště s 9 jamkami a úžasné možnosti, pokud rádi jezdíte na koni. V blízkém Oksbøl, ca. 15 km od Ho a Blåvandu, můžete navštívit Muezum požárnické techniky a Muezum nebo sportovní centrum Blåvandshuk Sportcenter s aquaparkem, fitness a tenisovými hřišti.

Nákupy

Na pěší zóně v Blåvandu- Blåvandvej, na Vás čeká na 50 obchůdků a butiků se vším, co si jen umíte představit: od oblečení přes hračky a květinářství až po restaurace a kavárny. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Dánsku. A když Vám ani to nestačí, zajeďte si do Esbjergu, kde na Vás čeká nejdelší pěší zóna s obchody v celém Jutsku. Místní speciality: Ochutnejte místní bonbony Blåvand Bolsjer a podívejte, jak se vyrábí. Nebo zapalte vlastní svíčku u „Blåvand Lys“.

Tipy

Vraťte se zpátky do minulosti –navštivte Muzeum bunkru Tirpitz- bunkr, který nebyl nikdy dokončen, měl být součástí atlantického opevnění od roku 1944, kdy bylo Dánsko obsazeno. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou v Dánsku. Po několika letech byl komplex uzavřen a pak následovaly marné pokusy o jeho odstranění,až byl nakonec v roce 1991 zpřístupněn veřejnosti. Nejzajímavější na něm je, že když jste uvnitř, můžete se jen domýšlet, k čemu mělo tolik místností sloužit.