Dovolená v západním Jutsku, Dánsko

Zábava a aktivity v Bork Havn

Západní Jutsko je vynikající výchozí bod pro Vaše výlety do okolí a za nejznámějšími cíli Dánska jako je LEGOLAND®, Givskud Zoo u Give nebo muzeum rybářství a mořeplavby v Esbjergu. Rodinná dovolená v Dánsku bude nezapomenutelným zážitkem.

Kromě toho zde najdete i mnoho muzeí i jiných atrakcí, např. . Bork Vikingehavn (přístav vikingů), muzeum vikingů, Windsurfing, přístav s plachetnicemi v Borku, Hrob letců v Hemmetu, Skaven Fiskesø (jezero) a windsurfing ve Skavenu, dále park větrných mlýnů ve Vestas, muzeum leteckých veteránů, „Smedenes Hus Museum“ (dům kovářství), muzeum doby železné v Deibjergu, přístav a jezero ve Stauningu.

Na přelomu července a srpna se v přístavu v Borku koná přístavní slavnost, která přitahuje hosty z blízka i z daleka. -Konají se zde koncerty známých i méně známých umělců nejen z Dánska.

Nákupy

Ve Skaven a v Bork Havn jsou malé obchůdky s omezenou dobou prodeje. pro větší nákupy doporučujeme města Nr. Neben, Tarm nebo Skjern. Na jihu pak Varde a Esbjerg. Co si od ubytování v Dánsku přát víc?

Místní speciality: Uzený ”helt” . Ryba „Helt“ žije jen v oblasti okolo Ringkøbing Fjord a je místní vyhlášenou specialitou.

Tipy

Navštivte Přírodní ptačí rezervaci ”Tipperne” v jižní části Ringkøbing Fjord. Je to velké chráněné území s jedinečnou přírodou a mnoha ptačími druhy. Užijte si ubytování v Dánsku v poklidu a bez komplikací.

Dunová oblast Blåbjerg: užijte si nezapomenutelný výhled na Severní moře a pozorujte duny ve vodě, které při správném světle vrhají modré odlesky.