search

Dovolená v Ringkøbing

Jak si užít dovolenou v Dánsku?

Rybářské chaty v západním Jutsku, pobyt v Dánsku

Stačí si rezervovat letní domy západního Jutska a rázem se před vámi objeví něco ojedinělého. Písečné pláže jako z pohádky, impozantní tep přírody, perfektní podmínky pro surfování a windsurfing, dětské atrakce a zábavní parky, kulinářské speciality i návštěva vikinských měst vám přijdou k chuti. Rekreační domy Ringkøbing Fjord jsou umístěny bezprostředně u písečných koberců, proto jsou vyhledávané rodinami s malými dětmi a sportovními nadšenci. Malebné městečko najdete na západním pobřeží Jutského poloostrova. Právě zde se odehrává přepychová dovolená v Dánsku. Procházejte se starodávnými uličkami vedoucí přímo k fjordu, nasávejte středověkou atmosféru a obdivujte kouzlo mocné přírody. Odhoďte zábrany a naučte se surfovat anebo se projeďte po Severním moři luxusní plachetnicí. Procházejte se po romantickém pobřeží, stavějte s dětmi hrady z písku, okuste jízdu na koni, navštivte příjemné restaurace nabízející chutné pokrmy a večer se k sobě přitulte v apartmánech západního Jutska.

Co vás na dovolené v Dánsku čeká a nemine?

Všudypřítomná vůně tajemné historie, smyslnost Severního moře, gastronomické pochoutky, sportovní a kulturní akce i povalování na plážích s bílým pískem. Když se rozhodnete pro chalupy Ringkøbing Fjord, ihned se před vámi objeví dokonalost přírody. Středověký Ringkøbing najdete v západním Jutsku, u proslavené pláže Hvide Sande. Nádherné město bylo založeno již v 13. století, proto je poseto nejrůznějšími historickými klenoty. S historií je spjat i kostelík postavený v 11. století, který leží v obci Rindum. Tato malá víska je určitě starší, s pravděpodobností lze počítat s osídlením z 6. století. Na konci první světové války se zde testovaly německé WW2 klínové zbraně. Dnes je Ringkøbing vyhledávaným místem pro dovolenou v Dánsku. Turisté si prohlédnou staré budovy, kostel s barokním průčelím a nádherným oltářním obrazem a projdou se po pěkném náměstí. Skvělými tipy na výlety jsou okolní Skjern, Bork Havn, Hvide sande i Søndervig. Zkrátka a dobře, čeká vás relaxace plná zábavy, a to jedině s NOVASOL!

Co je nejlepší na rodinné dovolené Dánsko?

Když si objednáte prázdninový dům od NOVASOL, můžete počítat s mnoha slevami a výhodami, jako jsou zlevněné vstupy do zábavních parků či volné vstupy do akvaparků. Stačí se jen podívat na web osvědčené společnosti! Sleva v řádu několika desítek procent vás čeká v Legolandu Billund i ZOO v Givskud. Muzeum mořeplavby a rybářství, mořské akvárium, to je super strávený den. Ještě lepší bude díky slevě na vstupném pro celou rodinu. Jak by se vám líbilo ubytování Dánska s volným vstupem do akvaparku? Je to úžasné! Od roku 2002 provozuje NOVASOL tento zajímavý program s velkou odezvou. Sauna, bazén, vířivka, to vše je pro vás nachystáno jako na stříbrném podnosu. Kdo by dnes nechtěl ušetřit? Jistěže ne na zážitcích, ale na pronájmu. V tomto ohledu se vám budou zamlouvat chaty Ringkøbing Fjord s elektřinou v ceně anebo nízkoenergetické domy. Vždyť Dánové jsou proslulí svým moderním způsobem života. Už na nic nečekejte a rezervujte si rekreační domy od NOVASOL s dalšími bonusy, jako jsou SPAR PROGRAM, libovolný den příjezdu či koncept miniprázdniny.

Jak na pohodu v letních domech Dánska?

Je to snadnější než byste si mysleli. Díky prázdninovým domům Vital si užijete super dovolenou od NOVASOL. Moderní pronájmy jsou umístěny v klidném prostředí, které evokuje k odpočinku a relaxaci. Spánek, wellness aktivity, sport, procházky, tep čisté přírody a dosažitelnost volnočasových aktivit a akvaparků, to je dovolená v Dánsku pro celou rodinu i zamilované páry. Úžasné rekreační domy Vital mají bazén, saunu či whirlpool. V jejich okolí jsou posety turistické stezky i stopy běžeckého lyžování. Nesmíme zapomenout na termální lázně, divukrásné pláže a půjčovny kol a plavecké bazény. Plánujte rodinnou pohodu u moře? Rezervujte si apartmány s terasou a zahradním nábytkem PLUS. Lehátka, slunečník, zahradní sprcha či gril přijdou vhod! Jaká by to byla rekreace bez pořádného úlovku? Rybářské chaty Ringkøbing Fjord vás zcela uspokojí svou vybaveností a bezprostředním přístupem k nejlepším místům pro chytání ryb.

Proč je rodinná dovolená Dánsko trefa do černého?

Jakmile si objednáte vily u moře, očekávejte nejlepší služby a moderní vybavení. Máte obavy z možných nepříjemností s ubytováním? Neklesejte na mysli. Pokud vám nezodpoví vaše otázky správce či majitel domu, obraťte se na servisní kanceláře NOVASOL, v Dánsku jich najdete rovných 21! Zkušení pracovníci jsou vám k dispozici na telefonní lince 0045 97 97 57 57 přes všední dny 09:00 – 19:00, v sobotu 09:00 – 20:00 a v neděli 09:00 – 19:00. Neváhejte kontaktovat ani pražské odborníky, kteří se o vás postarají po celý týden 09:00 – 20:00. Svěřte se nám s vašimi připomínkami, jen tak můžeme své služby zdokonalovat! Dovolená západní Jutsko už nemůže být dokonalejší!

Co dělat na dovolené Dánsko od rána do večera?

Chvíle odpočinku v této zemi se neobejdou bez relaxace na pláži, návštěvy muzeí, hudebních festivalů a nočních klubů. Západní Jutsko je pověstné svým větrným počasím, které vybízí k surfování, windsurfingu i plachtění. Pláže s bílým pískem se ihned zalíbí dětem, které si užijí stavění hradů z písku. Právě zde se nacházejí nejluxusnější duny Dánska. Nutno podotknout, že si zde přijdou na své i rybáři, milovníci cyklistiky, jízdy na kole či adrenalinových sportů ve vodě i na suchu. Mladí lidé se věnují plážovému volejbalu, fotbalu, golfu i bowlingu. Rekreační domy Ringkøbing Fjord se nacházejí poblíž zábavních parků a zoologických zahrad. Coby kamenem dohodil, na vás čekají radovánky kostičkovaného světa Legoland Billund. Safari a ZOO v Givskud vás ohromí projížďkou vlastním vozem mezi exotickými zvířaty. Pokud nemáte vlastní dopravní prostředek, lze využít safari autobus. Nejmenší děti nadchne vláček a krmení zvířátek. Rodinná dovolená v Dánsku, to je splněný sen dětí a spokojenost dospělých!

Kam za památkami na dovolené v západním Jutsku?

Nejkrásnější poklady architektury najdete v malé vesničce i větším městě. Větrné mlýny, majáky, bunkry z druhé světové války, kostely, muzea, katedrály, galerie i významné stavby historie s vámi podniknou výlet v čase. Blåvand vám představí betonové bunkry Atlantského valu, ale i typické domy s doškovými střechami. Přístavní město Esbjerg ohromí starým rybím trhem, ale především kostelem z 12. Století a sousoším, kterému se přezdívá 4 bílí muži. Toto historické město dokáže i pobavit a poučit mořským akváriem a Rybářským muzeem. Děti budou nadšeny z prostorného sportovního hřiště plného klouzaček a prolézaček. Levné ubytování Rinkøbing je spojeno s prohlídkou středověkých domků, kuriózních uliček, muzea a kostela z 15. století. Dovolená v Dánsku se odehrává i v královském městě Ribe, které je nejstarším v této zemi. Možná jste nevěděli, že je město spjato i s českou historií. Právě zde se provdala princezna Drahomíra za krále Valdemara. Nesmíte minout honosnou katedrálu, Vikingské muzeum a starodávné náměstí.

Jak poznat historii na rodinné dovolené Dánsko?

Magická vůně historie jde cítit na každičkém kroku. Snad každé malé dítě slyšelo o mocných mořeplavcích jménem Vikingové. Jejich nebezpečné plavby po moři se staly častými náměty pro pohádky i filmy. Výlet do jejich světa si užijete v nejstarším městě Dánska, Ribe. Nejslavnějším pohádkářem je bez pochyby Hans Christian Andersen. Jeho díla nepostrádají lásku, smutek i fantazii. Říkáte si, co je ještě typické pro Dány? V každém případě spolehlivost, vysoká životní úroveň, emancipace, stavebnice Lego, sýry, vepřová žebírka s jablky i to, že prostě všude jezdí na kole, dokonce i v obleku. Dovolená v Dánsku, to je záruka prima zábavy v jakékoliv roční době. Ve městech si přijdou na své milovníci architektury, nočního života i návštěv luxusních restaurací. V rybářských vesničkách ochutnáte delikatesy z mořských ryb, ale i kaviár a krevety. A sladká tečka na závěr? Jedině bonbóny z Blåvand. Před spaním si dopřejte šnaps anebo sklenici vychlazeného piva. Pak jen relaxujte v komfortních chalupách Rinkøbing.

Kde jsou nejkrásnější pláže Dánska?

Ať už se ocitnete v jakékoliv části této země, budete okouzleni majestátnými plážemi. Pokud můžeme doporučit skutečné drahokamy, vybereme písečné koberce západního Jutska. Zdejší počasí je sice větrnější, ale písek krásně vyhřátý a bělostný. Všudypřítomné duny jsou pastvou pro oči. Hvide Sande, se nachází 23 kilometrů jihozápadně od mnohých prázdninových domů Rinkøbing. Určitě lze využít i osobní loď pro spojení Hvide Sande a Rinkøbing. Søndervig je oblíbené letovisko vzdálené asi 8 kilometrů na severozápad. Koupání, procházky mezi dunami, vodní sporty i dětské atrakce jsou na prvním místě. Určitě se podívejte i o dalších unikátních resortů, jako jsou Bork Havn, Jegum Ferieland, Vejers Strand či Henne Strand. Letní dovolená v Dánsku se odehrává většinou na plážích, proto si užijte jejich kvalit do sytosti. Zavítejte také k nejzápadnějšímu mysu země, skvostnému Blåvand.

Kdy vyrazit na dovolenou do Dánska?

Nejlepším obdobím je duben až říjen. Léto je jako malované. Mraky se honí po obloze, slunce svíti a hřeje. Ať už se vydáte do západního Jutska v jakoukoliv roční dobu, počítejte s větrným počasím a mlhami. Květen a červen vás příjemně naladí rozkvetlými stromy. Zimy nepodléhají ohromným mrazům, ale jsou deštivé. Apartmány Rinkøbing Fjord vyhovují všem věkovým kategoriím. Ptáte se, jaké doklady potřebujete pro cestu do tohoto státu? Vízum není třeba, postačí pouze platný cestovní pas či občanský průkaz. Vždy myslete na cestovní pojištění. Pakliže cestujete s domácími mazlíčky, nezapomeňte jim obstarat vlastní cestovní pas platný v zemích EU, Pet Passport. Zvíře musí být označeno čipem nebo tetováním. Samozřejmostí je i očkování proti vzteklině nejméně 3 týdny před odjezdem na dovolenou do Dánska.

Znáte nejlákavější důvody, proč se vydat do chalup Dánska?

Mezi největší atrakce patří pláže s bílým pískem, dokonalé podmínky pro vodní sporty, návštěva středověkých měst a zábavních parků, Muzeum Vikingů, Muzeum rybářství a mořeplavby, kaviár, krevety a osvěžující pivo. Rekreační domy Rinkøbing leží jen kousek od romantických uliček s typickými střechami a dlaždicemi, gotického kostela, staré radnice, muzea se sbírkami pravěku a středověku a rybářského přístavu. Okolí upoutá jednou z nejkrásnějších pláží Dánska, Hvide sande. Stejnojmenné město se pyšní Muzeem rybolovu z akvária, krytým bazénem, aukcí ryb a stovkami kilometrů pláží s bělostným pískem. Rodinná dovolená v Dánsku je populární díky návštěvě legrandu Billund, Muzea mořeplavby a rybářství v Esbjergu i ZOO v Givskud. Tuto oblast si zamilovali i manželské páry, starší lidé, obdivovatelé přírody a surfaři. NOVASOL vás srdečně vítá v západním Jutsku!