Aktivity v západním Jutsku, dovolená a ubytování v Dánsku

Západní Jutsko je vynikajícím výchozím bodem pro výlety ke všem nejznámějším turistickým cílům Dánska, např. do Legolandu, Givskud Zoo u Give a muzea rybářství a mořeplavby v Esbjergu. Naše rybářské chaty v Dánsku Vás jistě nadchnou.

V blízkém okolí najdete také zajímavá mésta, např. windsurfing centrum ve Hvide Sande, centrum bowlingu a fitnesscentrum v Søndervigu, Jyllandsaquarium a „Kystcentret“ v Thyborøn, slavnost písečných soch v Søndervigu a samozřejmě nespočet možností k rybaření. Vyjeďte si na výlet s možností rybaření kutterem do okolí Hvide Sande nebo Thyborøn, své rybářské štěstí můžete zkusit přímo z mola nebo u mnoha jezer Put&Take“.

V okolí najdete též mnoho malých uměleckých dílen. Po celý rok zde probíhají různé slavnosti, např. Heringsfestival ve Hvide Sande, cyklistický závod okolo fjordu „Fjorden Rundt“, rybí aukce ve Hvide Sande nebo maraton North Sea -Beach Marathon s cílem ve Hvide Sande.

Nezapomeňte také na město Ringkøbing. Kochejte se pohledem na staré domky, sledujte pochod stráží doprovázený popěvkem a užívejte si zdejší neopakovatelné atmosféry.

Nákupy

V prázdninových centrech jsou malé obchody smíšeným zbožím otevřeny jen po čas letní sezony, V Søndervigu je celoročně otevřený Kaufmann. V Ringkøbing, Hvide Sande a Ulfborg jsou větší supermarkety a v Ringkøbing je pěší zóna s mnoha obchůdky a kavárnami. Chaty v Dánsku jsou to pravé pro Vaši dovolenou.

Tipy: Maják v Nr. Lyngvig a v Bovbjergu čeká na Vaší návštěvu. Máte odsud báječný výhled na okolní krajinu a fantastické Severní moře.

Místní zajímavosti

Oblast je utvářena svým největším zdrojem příjmů- rybářstvím. Přístav Hvide Sande je jedním z největších rybářských přístavů západního Jutska, můžete si zde koupit rybu jakéholkoliv druhu včetně místní zvláštnosti- Helta- který žije jen v oblasti Ringkøbing Fjord. Co si od ubytování v Dánsku přát víc?