search

Dovolená ve Vejlby Klit

Duny ve Vejbly a Stadil Fjord znamenají parádní dovolenou

Ubytování v západním Jutsku, pobyt v Dánsku

Dokážete si představit tak čistou přírodu, že byste se v její divokosti a nevyzpytatelnosti dočista ztratili? Zavítejte tedy do Vejbly a Stadil Fjordu. Tyto destinace nabízejí dovolenou plnou ojedinělostí, sportovních aktivit a rekreačních chat v Dánsku. Severní moře se vám odvděčí léčivým účinkem a osvěžujícím vánkem. Oblast pláží chráněnými písečnými dunami se stane místem odpočinku na vaší rekreaci. Budete doslova chráněni dunami, a to ze všech stran kromě té mořské. Vejbly Klit je oblast přístupná celoročně. Pokud nejste příliš otužilí, procházejte se po březích Severního moře a nasávejte čerstvé vzduch.

Pronajměte si apartmány v duchu komfortu

Plavte, věnujte se vodním sportům, turistice, rybaření a poznání ptačího života v mokřadech. Vyšlápněte i k fjordu a jezeru Ferring. Rybáři ocení jezera Vejlby Klit Fiskesø. Nezapomeňte se naučit windsurfing. Písečná pláž, kterou stráží duny, je opatřena Modrou vlajkou. Jízda na pláž není povolena. Co si od ubytování v Dánsku přát víc? Vejlby disponuje restauracemi, kde se seznámíte s úchvatnými tradičními jídly. Čerstvé ryby si můžete koupi v přístavu Thyborøn. Zde ukojíte i nákupní horečku. Široká přítulná pláž je vybavena blízkými záchody, supermarketem a kavárnou. Odvážlivci se odhodlají k paraglidingu.

Klid získáte v rekreačních domech Dánska

Navštivte čistou přírodu na fjordu Stadil a unášejte se švitořením zdejšího ptactva. Jarní a podzimní dny patří husám a kačenám. Moták pochop, letní ptáček, se pohybuje blízko rákosí. Projděte se pěší stezkou kolem fjordů rákosem a loukami. Můžete ji projet i na kole od Ringkøbingu do Vedersoe. Oblast s mnoha kostely na západě je úžasná. Severní fjordy, obrazce mokřadů, jezer, moří a písečných dun připraví turistovi netuctový zážitek. Pronajměte si rybářské chaty v Dánsku a pociťte relaxaci v pravém slova smyslu. Spojte odpočinek s aktivní dovolenou. Zapomeňte na exotická vedra a kochejte se dánskou noblesou.