search

Dovolená na poloostrově Sinaj

Vítejte v rekreačních domech na poloostrově Sinaj v Egyptě!

Proč dovolená v Egyptě na poloostrově Sinaj?

Rodiny s malými dětmi, romantické duše, sportovní nadšenci i aktivní senioři ocení pobyt na poloostrově Sinaj. Právě zde lze počítat s perfektní kvalitou vody, která má příjemnou teplotu. Celoroční dovolená v Egyptě je tedy samozřejmostí. Vyrazte do populárního letoviska Sharm El Sheikh, které naleznete v zálivu Aqaba. Místo provoněné dávnými časy a exotikou je poseto apartmány Sinaj od NOVASOL! Komfortní letovisko leží na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova a původně bylo jen malou rybářskou osadou. Říká se mu Město míru, a to vůli často se konajícím mírovým konferencím. Turisté hledající nekonečně dlouhé písečné pláže a impozantní korálové útesy mají zelenou! Není divu, že zde kvete potápění a šnorchlování. Proslulá potápěčská lokalita je cílem potápěčů z celého světa. Lze vyzkoušet národní park Ras Mohamed s oblastmi Fishermans Bank, Eel Garden, Shark Bay a The Alternatives. Na první pohled budete uchváceni z korálového útesu o délce 80 kilometrů, jež je domovinou barevných ryb i korálů.

Kde jsou apartmány na poloostrově Sinaj?

Dalším atraktivním místem pro strávení rodinné, relaxační i sportovní rekreace je Dahab, jež se překládá jako zlato. Malý resort potápěčů a rodin s malými dětmi je asi 90 kilometrů severně od Sharm El Sheikh a nabízí odpočinek na nedotčených plážích. Dovolená na Sinajském poloostrově potěší všechny generace, jež milují klid, soukromí, dostupnost služeb cestovního ruchu a útulné rekreační domy Dahab. Kdysi bylo místo domovem beduínů a rybářů, dnes zde panuje čilý turismus. Nejzajímavější je potápění v Rudém moři, kde jsou pozoruhodné korálové útesy. Dahab je bezpečné a klidné místo, kde jsou obchůdky se suvenýry, restaurace a bary. Oblast je proslulá jako unikátní prostor pro windsurfing. Místní větry jsou příhodné a vytvářejí větší vlny. Lze zmínit i šnorchlování v Modré díře a návštěvu památek. Kroky turistů vedou ke klášteru svaté Kateřiny, jež stojí na úpatí mytické hory Sinaj, kterou dle Bible spatřil Mojžíš.

Kam se vydat na dovolené v Egyptě?

Sinajský poloostrov je vyhledávaný pro rodinnou i sportovní relaxaci u moře. Potěší i milovníky historie a království přírody. Za zmínku stojí i Montazah, exkluzivní rezidenční čtvrť Sharm El Sheikh, odkud je panoramatický výhled na ostrov Tiran. Zdejší písečné pláže voní luxusem a pohodlím. Letní domy Montazah najdete poblíž stěžejních aktivit a památek. Můžete jezdit na koni, surfovat anebo vyzkoušet jízdu na velbloudu podél zlaté pláže Egypta. Nescházejí ani restaurace, kavárny a bary. Letiště je vzdálené 15 minut jízdy. Kolem náměstí Soho v Montazah je vodní fontána, ale rovněž britská hospůdka a bowlingová ulice. Ukořistíte zde čínské, thajské, indické i egyptské kulinářské dobroty. Gebel Musa, kde bylo Mojžíšovi sesláno 10 přikázání, je důležité pro křesťany. Mojžíšovy schody se skládají z více než 3 700 nášlapů žuly. Dovolená na Sinajském poloostrově zaujme díky komfortnímu ubytování poblíž pláže a centru města. Výhledy na Rudé moře a zapadající slunce nemají konkurenci!