search

Dovolená v Sharm El Sheikh

Proč rekreační domy Sharm El Sheikh?

Pláže Rudého moře jako na dlani!

Díky tomu, že sousedí Sharm El Sheikh s přírodní rezervací Ras Mohamed, vytváří tak ideální podmínky pro pěší turistiku, proto je dokonalým místem pro milovníky přírodních krás. Prioritou jsou však koupání v Rudém moři, poznání podmořského života, potápěčské lokality a sporty ve vodě i na suchu. Pobřeží dlouhé na 80 kilometrů vytváří směrem do Akabského zálivu dech beroucí korálový útes. Sinajský poloostrov je na rozhraní africké a euroasijské pevniny. Je dobrým výchozím místem pro poznání sinajských resortů a staroegyptských památek, jako jsou pyramidy v Gíze a Sakkáře. K nejlepším letoviskům patří Dahab, Naama Bay a rekreační domy Sharm El Sheikh od NOVASOL. Turisté mířící na dovolenou do Egypta mohou počítat s teplou vodou a super kvalitou moře, a to po celý rok. K nejoblíbenějším resortům patří Sharm El Sheikh v zálivu Aqaba. Na své si zde přijdou nadšení výletníci prahnoucí po koupání, potápění, windsurfingu i golfu. Pozvolný vstup do vody je jako stvořený pro rodinnou dovolenou v Rudého moře.

Co vědět o dovolené v Sharm El Sheikh?

Populární přímořské středisko a přístav nabízí relaxaci na Naama Bay, kde je široká pěší promenáda s nočními kluby a plážovými bary. Právě zde lze provozovat nespočet vodních sportů. Nejvíce se daří poznání podmořského světa, protože je Rudé moře jeden velký ekosystém. Nejlépe jej poznáte pomocí potápění a šnorchlování. Pokud nemáte odvahu, zalíbí se vám plachtění, windsurfing a kitesurfing. Adrenalinovou zábavu zastupují lety vrtulníkem a seskoky padákem. Apartmány Sharm El Sheikh se nacházejí poblíž obchůdků se suvenýry, tržišť. Objevíte zde koření, koberce, starožitnosti, šperky i pochutiny. Zimní dovolená v Egyptě vám zpříjemní mrazivé dny roku a nabije novou vitalitou. Pokud se rozhodnete pro letovisko Dahab, které leží severně od Sharm El Sheikh, ocitnete se v krajině potápění. Čeká vás také odpočinek na magických plážích a vydatné paprsky slunce. Lze pozorovat rybáře, zkoumat památky a nakupovat v obchůdcích se suvenýry. Večer navštívíte luxusní restauraci a pobavíte se na taneční terase. Děti budou nadšeny ze zábavných hřišť, ale nejvíce s obrovského pískoviště na pláži.

V čem je ubytování Sharm El Sheikh výhodné?

Příjemné teploty vás čekají po celý rok, v létě atakují 35 stupňů Celsia a v zimě se pyšní 19 stupni Celsia. Prázdninové domy Sharm El Sheik od NOVASOL jsou k dispozici v různých cenových hladinách a vybavenosti. Někoho zaujme apartmán s výhledem na Rudé moře, jiný nedá dopustit na luxusní ubytování s venkovním bazénem, internetem a moderním nábytkem. Kroky turistů vedou na dovolené v Egyptě do kamenné pouště Sinai u Nuweiba. Spatříte Rainbow Canyon, který je vzdálený od letoviska asi 200 kilometrů. Pokocháte se barevnými skalními útvary a projdete skrz úzké průchody. Pěší trasa trvá asi 1,5 hodiny a v přístavu Nuweiba si dopřejte oběd a možná i plavání s delfíny v soutěžích. Romantická dovolená u Rudého moře je aktuální v přírodním parku Ras Mohammed, kde lez šnorchlovat a poznat tak podmořské království barevných ryb a korálů.