search

Dovolená ve Finsku

Finsko, ubytování v zemi tisíce jezer

Rekreační domy a chaty Finsko

Rekreační chalupy a chaty ve Finsku jsou ideálním typem ubytování pro Vaši dovolenou v klidu a soukromí. Vámi pronajatý rekreační dům nebo chalupu ve Finsku bude perfektním zázemím pro Vaše výlety do okolí. Přečtěte si, na jaké zajímavosti a atrakce ve Finsku se můžete těšit, a objednejte si online svůj rekreační dům ve Finsku

Dovolená ve Finsku v rekreačním domě v oblasti jezer je snem pro tělo a duši. Snad nekonečné vzdálenosti, křišťálově čistý vzduch, hluboké lesy a samozřejmě nesčetná jezera jsou typickým rysem Finska a jsou důvodem, proč čím dál více lidí přijíždí za odpočinkem právě sem.

Dovolená ve Finsku

Dovolená s dětmi ve Finsku

Poznejte s námi fantastickou zemi lesů a tisíců jezer - podivuhodné Finsko. Plně zařízený rekreační dům ve Finsku nebo byt v Laponsku Vám přitom poskytne veškeré pohodlí a svobodu. Každý rekreační objekt z naší nabídky je zařízen dle osobního vkusu majitele a rekreační dům ve Finsku nebo chata v jižním Finsku se tak může stát i zajímavou inspirací.

Dovolená ve Finsku

Ráj plný relaxace

Země tisíců jezer uhrane i toho nejnáročnějšího cestovatele. Představte si, že se jich ve Finsku nachází na 190 000 tisíc, a to už je úctyhodná cifra. Dokonalý odpočinek v krajině lesů, to je překrásný zážitek pro celou rodinu. Projdete si národní parky a poznáte jejich dechberoucí přírodu. Skutečný ráj pro rybáře, děti i dospělé disponuje desítkami rekreačních domů ve Finsku. Krajina věčného sněhu, ledu a lesů je působivá svými šperky přírody v létě i v zimě. Pěší turistika po národním parku Oulanka hned na hranici Ruska se stane adrenalinovou. Můžete spatřit i stopy medvěda. V NP Urho Kekkonen najdete upravené běžecké stopy. Nejkrásnější je zde podzim, stromy zbarvují své listy všemi tóny. To se objevuje i polární záře. V Laponsku žije více sobů jak lidí!

Dovolená ve Finsku

Ochutnejte taje v rekreačních bytech

Střední a východní Finsko je propleteno tisíci jezery. V těchto místech se bez lodičky neobejdete. Ubytování ve Finsku pro sportovně založené je příznivá v národním parku Koli. Zde si užijete oudoorových a sportovních možností. Kopec Ukko-Koli, nejznámější vyhlídkový vrch, přináší panoramatický výhled na jezera a zelené lesy. V NP Linnansaari lze pozorovat tuleně a lodičkou proplouvat kolem opuštěných ostrůvků. U Kolovesi spatříte 5000 let staré skalní malby. 

Hlavní město Finska, Helsinky, se skládá se ze čtyř zón, Helsinky, Espoo, Vantaa a Kauniainen. Centrum nabízí k vidění Senátní náměstí, helsinskou katedrálu, uličku Sofiankatu. U přístavu a parku Esplanadi, bouřlivé promenádě, poznáte ruch a zábavu. Také katedrála Uspenski, kostel Temppeliaukio, Dům hudby a Finský parlament, upoutají pozornost. Okolí města nabízí možnosti procházek, běhu, jízdy na kole anebo koupání v moři.

Rekreačních domů ve Finsku

Uvolněte se v božských apartmánech Finska

Poznejte i nejstarší hrad a město Turku. Budete obdivovat monument postavený ve 13. století a pobavíte se na místních kulturních akcích. Město Rauma, s dřevěnými domy zapsanými na listinu UNESCO, také poctěte svou návštěvou. Druhé nejstarší město je Porvoo, leží nedaleko Helsinek. Jeho srdce s dřevěnými domky, katedrála ze 14. století, přitažlivé kavárny a restaurace potěší mysl i tělo. Turisté touží poznat i ostrůvky patřící k zemi. Jejich počet se stále zvyšuje. Jsou zároveň jedinou finskou přírodní památkou zapsanou v UNESCO.

Alandské ostrovy přinášejí senzační rekreaci díky cykloturistice, výletům a plážím. V rekreačních bytech ve Finsku poblíž skvostných jezer můžete grilovat, rybařit, užívat si sauny, jezdit na loďce anebo se procházet lesem a sbírat houby. Uvelebte se v útulných horských chatách ve Finsku.

Dovolená ve Finsku