search

Dovolená ve Finsku

Finsko, ubytování v zemi tisíce jezer

Rekreační domy a chaty Finsko

Rekreační chalupy a chaty ve Finsku jsou ideálním typem ubytování pro Vaši dovolenou v klidu a soukromí. Vámi pronajatý rekreační dům nebo chalupu ve Finsku bude perfektním zázemím pro Vaše výlety do okolí. Přečtěte si, na jaké zajímavosti a atrakce ve Finsku se můžete těšit, a objednejte si online svůj rekreační dům ve Finsku

Dovolená ve Finsku v rekreačním domě v oblasti jezer je snem pro tělo a duši. Snad nekonečné vzdálenosti, křišťálově čistý vzduch, hluboké lesy a samozřejmě nesčetná jezera jsou typickým rysem Finska a jsou důvodem, proč čím dál více lidí přijíždí za odpočinkem právě sem.

Dovolená ve Finsku

Dovolená s dětmi ve Finsku

Poznejte s námi fantastickou zemi lesů a tisíců jezer - podivuhodné Finsko. Plně zařízený rekreační dům ve Finsku nebo byt v Laponsku Vám přitom poskytne veškeré pohodlí a svobodu. Každý rekreační objekt z naší nabídky je zařízen dle osobního vkusu majitele a rekreační dům ve Finsku nebo chata v jižním Finsku se tak může stát i zajímavou inspirací.

Dovolená ve Finsku

Ráj plný relaxace

Země tisíců jezer uhrane i toho nejnáročnějšího cestovatele. Představte si, že se jich ve Finsku nachází na 190 000 tisíc, a to už je úctyhodná cifra. Dokonalý odpočinek v krajině lesů, to je překrásný zážitek pro celou rodinu. Projdete si národní parky a poznáte jejich dechberoucí přírodu. Skutečný ráj pro rybáře, děti i dospělé disponuje desítkami rekreačních domů ve Finsku. Krajina věčného sněhu, ledu a lesů je působivá svými šperky přírody v létě i v zimě. Pěší turistika po národním parku Oulanka hned na hranici Ruska se stane adrenalinovou. Můžete spatřit i stopy medvěda. V NP Urho Kekkonen najdete upravené běžecké stopy. Nejkrásnější je zde podzim, stromy zbarvují své listy všemi tóny. To se objevuje i polární záře. V Laponsku žije více sobů jak lidí!

Dovolená ve Finsku

Ochutnejte taje v rekreačních bytech

Střední a východní Finsko je propleteno tisíci jezery. V těchto místech se bez lodičky neobejdete. Ubytování ve Finsku pro sportovně založené je příznivá v národním parku Koli. Zde si užijete oudoorových a sportovních možností. Kopec Ukko-Koli, nejznámější vyhlídkový vrch, přináší panoramatický výhled na jezera a zelené lesy. V NP Linnansaari lze pozorovat tuleně a lodičkou proplouvat kolem opuštěných ostrůvků. U Kolovesi spatříte 5000 let staré skalní malby. 

Hlavní město Finska, Helsinky, se skládá se ze čtyř zón, Helsinky, Espoo, Vantaa a Kauniainen. Centrum nabízí k vidění Senátní náměstí, helsinskou katedrálu, uličku Sofiankatu. U přístavu a parku Esplanadi, bouřlivé promenádě, poznáte ruch a zábavu. Také katedrála Uspenski, kostel Temppeliaukio, Dům hudby a Finský parlament, upoutají pozornost. Okolí města nabízí možnosti procházek, běhu, jízdy na kole anebo koupání v moři.

Rekreačních domů ve Finsku

Uvolněte se v božských apartmánech Finska

Poznejte i nejstarší hrad a město Turku. Budete obdivovat monument postavený ve 13. století a pobavíte se na místních kulturních akcích. Město Rauma, s dřevěnými domy zapsanými na listinu UNESCO, také poctěte svou návštěvou. Druhé nejstarší město je Porvoo, leží nedaleko Helsinek. Jeho srdce s dřevěnými domky, katedrála ze 14. století, přitažlivé kavárny a restaurace potěší mysl i tělo. Turisté touží poznat i ostrůvky patřící k zemi. Jejich počet se stále zvyšuje. Jsou zároveň jedinou finskou přírodní památkou zapsanou v UNESCO.

Alandské ostrovy přinášejí senzační rekreaci díky cykloturistice, výletům a plážím. V rekreačních bytech ve Finsku poblíž skvostných jezer můžete grilovat, rybařit, užívat si sauny, jezdit na loďce anebo se procházet lesem a sbírat houby. Uvelebte se v útulných horských chatách ve Finsku.

Dovolená ve Finsku

 

Kde se nacházejí rekreační domy ve Finsku?

Rekreační domy NOVASOL najdete na celém území Finska, především v blízkosti pobřeží Baltského moře. V nabídce jsou rekreační domy ve vnitrozemí i v hlavním městě Helsinkách.

Jaké mají rekreační domy ve Finsku vybavení?

Všechny finské rekreační objekty NOVASOL slouží k běžnému obývání, disponují proto kompletním vybavením od pohodlných lůžek v ložnici přes zařízenou kuchyň až po sociální zařízení. Interiéry, použité materiály, nábytek či přístroje se samozřejmě liší v závislosti na stáří, velikosti, typu a cenové úrovni domu. Další rozdíly se objevují ve venkovním vybavení (zahrada, garáž, bazén, dětské hřiště atd.).

Kdy rezervovat dovolenou v rekreačním domě ve Finsku?

Záleží na tom, ve kterém ročním období se do Finska, které patří k nejzajímavějším destinacím, chystáte. Největší zájem je o pobyty v průběhu letních prázdnin – pokud chcete mít největší výběr rekreačních objektů, neváhejte a objednávejte již na podzim předcházejícího roku.

Jak probíhá předání rekreačního domu ve Finsku k užívání?

Ubytovací doklad uvádí, kdy se lze do rekreačního objektu ve Finsku nastěhovat a kdy ho opustit. Není-li uvedeno jinak, je doba příjezdu od 16 do 20, odjezdu do 10 hodin. Klíč od objektu předává majitel (pověřená osoba) proti originálu ubytovacího dokladu. Při zpoždění musíte včas kontaktovat majitele, který může požadovat extra poplatek. Přijedete-li dříve, klíč dostanete až v dohodnutou dobu příjezdu. Někdy je nutné kvůli registraci předložit průkaz totožnosti (cestovní pas).