Chaty a chalupy ve Finsku

Rodinná dovolená v nitru přírody

Proč zvolit dovolenou ve Finsku?

Díky odpočinku v tomto skandinávském státě pochopíte, jak je síla přírody důležitá. Země tisíců jezer je balzámem pro tělo i duši. Pokud milujete volnočasové aktivity na čerstvém vzduchu, rybaření, koupání a poznání divukrásných památek, máte dveře otevřené. Lesy, jezera a zase jen lesy a jezera, to je rodinná dovolená ve Finsku od NOVASOL. zdejší příroda v sobě skrývá cosi magického. Probádejte národní parky, protože na vás čeká zábava v létě i v zimě. Léto je zasvěceno pěší turistice a adrenalinovým sportům, zima se nese v duchu lyžování a snowboardingu. Milovníci přírody a zarputilí romantici nedají dopustit na pozorování polární záře. Rekreace u vody s prutem? To jsou chaty a chalupy Finsko. Dejte přednost relaxaci v národním parku Koli a věnujte se outdoorovým aktivitám, houbaření. Sledování tuleňů si užijte v NP Linnansaari, a dokonce spatříte i prastaré skalní malby. Helsinky, hlavní města Finska, vám nabízí přehlídku monumentální architektury.

Co je na chatách a chalupách Finsko prostě nejlepší?

Nenechejte nic náhodě a upřednostněte dovolenou ve Finsku, protože jejími dominantami jsou čistota přírody a vikinská atmosféra. Nelze popřít komfort rekreačních domů, které protínají celičkou zemi. V každém případě se vám zalíbí rekreace u jezera, protože zde upotřebíte koncept zahradní nábytek PLUS. Za zmínku stojí panoramatické výhledy na krajinu, rybaření, sbírání hub a jiných lesních pochutin. Zastavte čas a užívejte si s NOVASOL vyjížďky na koních, cykloturistiku, výlety po otevřeném moři, prohlídky metropolí i bujarý noční život. Využijte koncepty, jako jsou libovolný den příjezdu, miniprázdniny, rybářské chaty PLUS vnitrozemsko, rekreaci s lodí. Tento výčet možností je pouze malou ochutnávkou, možná vám padnou do noty internet v ceně, nekuřácké pronájmy i panoramatický výhled. Chaty a chalupy Finsko vás potěší svou vybaveností, sauna, vířivka, bazén i blízkost přírody přijdou vhod.

Kam vyrazit za památkami na dovolené ve Finsku?

Když pomineme procházky kolem majestátných jezer, osloví vás nedotčené perly architektury. Dominantou země je hrad Turku ležící na ostrově Aurajoki. Své půvaby neskrývá již od 13. století. V Helsinkách nesmíte minout Kiseleffův dům, který pochází z 18. století. Světovou raritou je Svatá hora Saana, nachází se v Laponsku. Delikatesní výhledy vám vezmou slova z úst. Skutečným šperkem je Suomenlinna, nedobytná pevnost. Není divu, že je zapsána seznam světového dědictví UNESCO. Kroky turistů vedou kolem panských sídel, nejstarší pochází z 16. století. Chaty a chalupy Finsko najdete po celé zemi, tak si užívejte dosažitelnost přírody a volnočasových aktivit. Letní dovolená ve Finsku je vám otevřená v jižním i západním cípu země, ale také v Laponsku a oblastech jezer. Rezervujte si komfortní ubytování a užívejte si relaxaci ve finské sauně, protože nikde jinde na světě to neumí lépe. Pokud prahnete po osvěžení, dejte přednost koupání v jezerech, protože jejich teplota dosahuje v létě i dvaceti stupňů Celsia. Polární zář a pozorování divů přírody vás nikdy neomrzí.