Prázdninové domy ve Finsku

Dovolená v rekreačním domě ve Finsku,v zemi tisíce jezer je snem pro tělo a duši. Snad nekonečné vzdálenosti, křišťálově čistý vzduch, hluboké lesy a samozřejmě nesčetná jezera jsou typickým rysem Finska a jsou důvodem, proč čím dál více lidí přijíždějí za odpočinkem právě sem. Rekreační dům ve Finsku je vždy ideálním východiskem pro Vaší dovolenou. Ve Finsku není ani zmínka o stresu všedních dnů, můžete dopřát tělu a duši volno a udělat si čas na svou rodinu, na partnera nebo prostě na sebe. Kromě nádherných jezer ve vnitrozemí má Finsko i nádherné pobřeží. Ať už se zdržujete ve Finsku kdekoliv, voda a les dávají krajině její typický ráz.

Ubytování ve Finsku

A přesto má každý region Finska jen jemu vlastní rysy: ať už to je divočina Laponska na severu nebo mnoho malých ostrovů na jihozápadě země, živé město Helsinki nebo oněch tisíc jezer na východě - Finsko je nepochybně rozmanitá země. Finsko ovšem není jen synonymem nerušené přírody a nádherné krajiny, je také synonymem hospodářského a technického pokroku. Patří k předním hospodářstvím Evropy a má vysoký životní standard.

Zarezervujte si ubytování ve Finsku.

Finsko je i zemí sauny

I přes veškerý pokrok Finové nikdy nezapomenou na své tradice. Nejznámější a nejrozšířenější je snad tradice saunování. Již více než 1.500 let se Finové potí v sauně a prospívá jim to. Ve Finsku je více než dva miliony saun a již děti jsou vedeny k této tradici. Ne zřídka se důležité obchodní smlouvy vyjednávají v sauně a i Vy coby host byste se měli seznámit s touto tradicí. Není nic lepšího než skok do jezera po saunování, možná, že jedno z nesčetných jezer se nachází přímo před Vaším rekreačním apartmánem ve Finsku.

Sunshine Coast a sněžný ráj

Věděli byste, že finské západní pobřeží patří k nejslunějším oblastem severní Evropy? Kontinentální podnebí se sice postará o studenou zimu, ale také o teplé léto. V jižním Finsku jsou letní teploty nejvyšší v celé Skandinávii, přičemž vzduch je vždy příjemně čerstvý a průzračný. Teploty v jezerech a zátokách se v létě vyšplhají dokonce nad 20 stupňů. V zimě, která ve Finsku může trvat i půl roku, se sever prezentuje jako dokonalá oblast zimních sportů s jistotou sněhu. Dokonce i v dubnu jsou podmínky zde ideální a dny v Laponsku už jsou tak dlouhé, že můžete strávit na sjezdovce až 16 hodin. Dovolená ve Finsku je nezapomenutelným zážitkem.

Za zábavou i odpočinkem do Finska

Jak se zbavit stresu a vyčerpání? Dovolená ve Finsku je to pravé! Pohladí vaše smysly a nabije vás novou energií. Příval svěžesti pocítíte v parádních rekreačních chatách. Vydejte se do země sauny v létě anebo zimě. Nikdy nebudete zklamáni. Projděte desítky národních parků a obdivujte nevšední faunu, flóru a polární zář. Země tisíců jezer vás přivítá vřelým polibkem. Krajina, v níž je poseto na 1900 000 jezer bere dech. Unikátní pohled na vodní plochu s lesy nemá obdoby. Ani zima není ve Finsku tak strašná, jak se popisuje. Projeďte se psím spřežením v Laponsku a dorazte až za polární kruh. Uvidíte polární den, i zář, možná lední medvědy, soby a skalnaté fjordy.

Odvažte se v prázdninových bytech

Hlavní město Helsinky zaujme historickými perlami, kulturním nádechem, sportovními aktivitami a nočním životem. Helsinská katedrála, kostel Temppeliaukio, přístav Esplanadi, katedrála Uspenski anebo četná muzea, galerie můžete snadno objet na kole. Baltské moře vytvořilo okolo města stovky zálivů. Není divu, že se zde hojně používají ledoborce. Kousek se nachází národní parka Suomenlinna, zapsaný na listinu památek UNESCO. Finsko je nejen zemí tisíců jezer, ale i hradů. Nejstarší z nich, pocházející ze 13. století, najdete v Turku. Impozantní hrady se nacházejí i v Savonlinna a Hämeenlinna. Staré dřevěné domy hledejte v Rauma. Poblíž města je naleziště z doby bronzové Sammallahdenmäki. Obě památky jsou zapsané v kulturním dědictví UNESCO. Ve městě Porvoo budete uchváceni katedrálou ze 14. století a dřevěnými starobylými domy.

Již nyní Vám přejeme příjemnou dovolenou ve Finsku.

Ponocujte v chatách Finska!

Asi největší důvod, proč se jezdí do Finska, jsou božská jezera. Jejich rozvětvený tvar s vlnitými okraji fascinuje turisty celého světa. Možná jste nevěděli, že nejsou příliš hluboká. Málokdy hloubka přesáhne 50 metrů. Absolutní hit dnešní doby je dovolená poblíž jezera, kde je k dispozici lodička, sauna, poblíž les plný hub a borůvek. Otužilci se mohou koupat! rekreační domy Finsku jsou jako stvořené nejen pro rybáře a seniory, ale i pro rodiny s dětmi. Malí cestovatelé jistě ocení hrady, námořní pevnosti, aqvapark Serena, ZOO v Helsinkách, muzea sportu a techniky, projížďky lodí, loďkami a dobrodružství v lesích u jezer. Ochutnejte místní kuchyni a dejte svým chuťovým pohárkům ryby, mléčné výrobky, maso z medvěda, soba, zvěřinu, houby a hořčičné omáčky.