search

Dovolená v jižním Finsku

Varsinais Suomi

Zde na jihu v okolí města Turku se nachází původní kolébka Finska: tomuto regionu se pyšně říká Varsinais Suomi. Na jižním pobřeží země se před dlouhou dobou usídlil kmen Finů, který dal zemi i jméno. Ve středověku sem přijeli první Švédové ... a zůstali. Jih Finska se dělí na tři regiony: Kymenlaakso, region v okolí města Turku a ostrova Åland. Na dovolenou ve Finsku hned tak nezapomenete.

Region Kymenlaakso

V tomto regionu se nachází město Kouvola obklopené fantastickou krajinou a jen hodinu a půl vzdálené od Helsinek. Je bránou do národního parku Repovesi, odsud denně jezdí vlaky do sousedního Ruska. Muzejní a umělecké čtvrti dokazují, že region žije i kulturně bohatým životem. Regionem protéká malá říčka Kymijoki, které oblast vděčí za brzkou industrializaci. Unikátní příroda nabízí nesčetné možnosti pro aktivní volný čas ve volné přírodě: můžete měřit své síly s peřejemi Kymijoki nebo hrát golf v klidném okolí. Na pobřeží se nacházejí malá historická přístavní města jako Hamina a Kotka. Rybolov zde hraje významnou roli a není žádný problém koupit čerstvou rybu. Apartmány ve Finsku Vás naprosto okouzlí.

Turku a okolí

  • Turku je nejstarší město Finska a kdysi bylo i hlavním městem země. Město si zachovalo svůj původní šarm a i dnes okouzlí každého návštěvníka. Co si od ubytování ve Finsku přát víc?
  • Během procházky po nábřeží Aurajoki půjdete kolem chrámového kostela a hradu, symbolu města. Vychutnejte si atmosféru nábřeží řeky v jedné z nesčetných kaváren či restauračních lodí, které kotví na Aurajoki.
  • Turku bude v roce 2011 Evropským kulturním městem - právem, jak se domníváme.

Ostrovy Åland

  • Téměř 6.500 ostrovů a šér tvoří tzv. souostroví. Kolik je jich přesně, nikdo neví. Stále se objevují nové, kde před tím snad ještě nikdo nebyl.

Krajina a příroda jsou tu unikátní a vždy nadchnou návštěvníky. Unikátní jsou i poštovní známky souostroví Åland, které se prodávají na jediné poště ostrovů. I vlajka souostroví je unikátní - celá řada finských obchodních lodí jezdí pod ní. Od konce Krymské války v 19. století jsou ostrovy Åland demilitarizovány - mírumilovnější místo pro dovolenou si nemůžete přát. Naslouchejte vlnám, jak se tříští o skály a vychutnejte si jedinečný klid daleko od masového cestovního ruchu. Nebude se Vám chít jet domů. Prohlédněte si rekreační byty ve Finsku.

Jižní Finsko se nemá za co stydět

Toužíte poznat krajinu snů? Dlouho se nerozhodujte a vydejte se na dovolenou ve Finsku! Setkáte se zde s hlavním městem, Helsinkami, ale i dalšími perlami architektury a přírody. Návštěvu si zaslouží Tampere, Turku, ale i Alandské ostrovy. Ukořistíte zážitky v mnoha směrech. Po vyčerpávajícím putování úchvatnou krajinou dáte jistě přednost vybaveným apartmánům. Země je ze západu omývána Baltským mořem a jižně Finským zálivem. Jihozápad pečlivě hlídá Botnický záliv. Pobřeží patří ke členitějším. Pohledem se můžete těšit na stovky zálivů a poloostrůvků. Baltské moře se pyšní doslova tisícovkou skalnatých ostrůvků a nebezpečných útesů.

Skutečná relaxace v rekreačních chatách

Dovolená v rekreačním domě v jižním Finsku

Ve Finsku se nachází na 35 národních parků. Tři z nich se nacházejí i v jižním cípu země. Repovesi najdete pár hodin cesty od hlavního města. Potkáte se zde s nedotčenou přírodou, piniemi, břízami, ale možná i s medvědy, divokou zvěří a jeleny. Na kopci Olhavanvuori si vyzkoušejte atraktivní vodní trasu a v zátoce Kuutinlahti raftingové kanály. Užijete si rozhledny a visutého mostu. Národní park Nuuksio v jižním Finsku najdete na ploše lesů a jezer v Espoo, Kirkkonummi a Vihti. Dostanete se k němu pomocí MHD z Helsinek do Espoo. Tři značené trasy slouží ke kempování, grilování, lyžování a houbaření. Národní park Archipelago Ekenäs sdružuje skalní ostrůvky a vodní plochy. Dostanete se k němu pouze lodí. Zarezervujte si co nejdříve rekreační dům ve Finsku.

Odpočinek v chatách Finska

Příjemné setkání s historií slibuje město Turku. Poznáte hrad postavený ve 13. století a staré město. Naleznete tu na 50 muzeí. Helsinkami budete uchváceni. Spatříte katedrálu Uspenski, kostel Temppeliaukio, muzea a skanzen. Město dominuje lesoparky a dvěma národními parky. Suomenlinna, mořská pevnost, zapsaná v kulturním dědictví UNESCO, se rozkládá na obydlených ostrovech Helsinek. Na dovolenou ve Finsku hned tak nezapomenete. Nezapomenutelnou podívanou slibují Alandské ostrovy ležící v Botnickém zálivu. Skládají se asi z 6 757 ostrovů a útesů. Podívat se můžete do Alandského a Mořeplaveckého muzea a prohlédnout si muzejní loď Pommern. Pořádají se zde oblíbené cyklovýlety a půvabné jsou i zdejší pláže. Náročné poznání dechberoucí krajiny zakončíte zdravou saunou a atraktivním grilováním v rekreačních chatách a chalupách Finsko.