Aktivity a zajímavá místa v jižním Finsku

Ubytování ve Finsku

Jižní Finsko v sobě skrývá celou řadu zajímavých míst a pamětihodností. Ať už to je nádherná příroda nebo jsou to historická města - už nyní se můžete těšit na rozmanitou a zajímavou dovolenou plnou nových zážitků. Abyste si od samého začátku mohli naplánovat dovolenou, sestavili jsme pro Vás přehled možností pro aktivní dovolenou a pamětihodností. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou ve Finsku.

Helsinki

Hlavní město nabízí mnoho zajímavého. Následně najdete krátký přehled pamětihodností města: Nádraží je nádhernou budovou ve stylu finské secese. Bylo postaveno v roce 1916. Obzvlášť pozoruhodné jsou jeho obrovské stožáry osvětlení. Z kopců tzv. Parku studen se otevírá fantastický výhled na malé přístavy lodí a ostrůvky před městem. Temppeliaukion kirkko, Skalnatý kostel, je třešničkou na dortu Vašeho ubytování ve Finsku. Svatyně se nenachází přímo ve městě, nýbrž v městské části Töölö. Kostel byl ražen do skály. Kopula je ze skla a mědi. Je to nádherná místnost klidu. Prezidentský palác byl postaven v roce 1818 a později sloužil jako sídlo ruského cara. Dnes se zde nachází úřad finského prezidenta.

Turku

  • V tomto nejstarším městě, které se v roce 2011 stane kulturním hlavním městem, je co objevovat i z historického pohledu. Sestavili jsme pro Vás malý přehled zajímavých míst, která stojí za návštěvu.
  • Hrad Turku byste určitě měli vidět. Byl postaven koncem 13. století. K vidění je nejstarší světská nástěnná malba země. Rozkvět zažil hrad v 16. století, když tu vévoda Johan a jeho choť Katharina Jagellonica měli svou rezidenci.
  • Procházka podél řeky Arajoki, která se vine městem, je vždy zážitkem. Uvidíte tu lodě z celého světa.
  • Zábavní akvapark Caribia je určitě tou správnou alternativou, když se počasí pokazí. Je tu celá řada vodních atrakcí, z kterých budou nadšení všichni milovníci vody.
  • Katedrála v Turku pochází z 13. století, když se Turku díky stále většímu vlivu jako obchodní město stalo biskupským sídlem.
  • Puutorin Vessa Turku - je to první veřejný záchod, dokonce i s právem výčepu.

Zarezervujte si ubytování ve Finsku.

Espoo

Toto město, které je druhé největší ve Finsku, je poněkud jiné než ostatní. Odchyluje se od obvyklého obrazu města. Zvláštností je např. existence města ve městě. Ale i jinak má Espoo co nabídnout, rozhodně stojí za návštěvu: Kostel ze šedého kamene byl vybudován v raném 14. století a je zdoben nádhernou vápencovou malbou (16. Jh.). Byl ovšem během existence opakovaně přestavován. Dnešní podoba je výsledkem stavebních zásahů v 19. století. Ortodoxní kostel Pyhittäjä Herman Alaskalaisen kirkko byl projektován v roce 1998 ortodoxním duchovním a architektem Paulem Hessem. Návštěva přírodovědného střediska Villa Elfriki ve městě Laajalahti je povinností pro všechny milovníky přírody.

Kauniainen - to je město ve městě. Bylo založeno jako vilová čtvrť Helsinek v roce 1906. Dnes je město úplně obklopeno Espoo, přesto je stále samostatné.

V přírodovědném parku Nuuksio je lanové centrum, kde se můžete naučit všechny dovednosti v této oblasti. Během dovolené ve Finsku se rozhodně nebudete nudit.