Chaty a chalupy v Laponsku

Ubytování v soukromí v severním Finsku

Aktivity a zajímavá místa v Laponsku

Laponsko je definitivně regionem vhodným pro individuální turistiku. Co zde příroda nabízí, je jinde nedosažitelné. Rozlehlost a klid nechají zapomenout na stres a hektický každodenní život. Zajímavá místa a pamětihodnosti jsou vždy přírodního původu. Nevšední aktivity jsou safari na psím spřežení, losím spřežení či motorových saních, pěší turistika na sněžnicích a rybaření na ledě. Naše prázdninové domy ve Finsku jsou tím pravým pro Vaši dovolenou. To vše je součástí nabídky stejně jako jízda ledoborcem, vyjížďka na islandských ponících nebo koupání v doslova ledové vodě. Co byste neměli zmeškat během dovolené v Laponsku, uvádíme zde pro Vás.

  • Tak si od samého začátku můžete dobře naplánovat svou dovolenou. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou v Laponsku.

Jezero Inari

Jezero Inari láká svou romantickou polohu mezi borovými a smrkovými háji Laponska. Cca. 3000 ostrovů se nachází na tomto jezeře, které často bývá překryté ledem až do června. Potom led začne tát pod paprsky letního slunce a lidé, kteří do té doby bruslili po jezeře, si vyměňují brusle za plavky. Zarezervujte si včas vaše ubytování ve Finsku. Uprotřed jezera bdí hora, na které se nachází restaurace. Je tam vyhlídková plošina, odkud se otevírá nádherný výhled na okolí.

  • Ve stejnojmenné obci se nachází muzeum umění, které zprostředkovává přehled o historii regionu a o životě Sámů.

Kemi

Kemi je jediné město Finska, které leží přímo u Baltu. V cestovním ruchu si město vybudovalo jméno díky hotelu z ledu, které je zde v provozu v zimě. Další atrakcí je ledoborec Sampo, který Vám nabízí možnost zimní projížďky. Naše chaty ve Finsku Vás jistě nadchnou.Muzejní krajina Kemi je velmi pestrá. Je tu muzeum práce, galerie drahokamů, muzeum barev, historické muzeum, Kemi muzeum a muzeum umění.

Kemijärvi

Kemijärvi je nejsevernější město Finska, které leží přímo u Kemijoki. Zde žije cca. 13.000 lidí, díky čemuž je místo největším městem na severu Finska. Když sem přijedete, neměli byste si nechat ujít procházku přírodní stezkou podél Konkatie, vyšplhat na Suomutunturi nebo v zimě si zde zalyžovat. Co si od ubytování ve Finsku přát víc? Nezapomeňte ani navštívit muzeum umění Puustelli u Pöyliöjärvi. Vlastivědné muzeum poskytuje obsáhlý přehled o dějinách a tradicích v regionu stejně jako vesnické muzeum Luusua.

Kde Santa Klaus má svůj domov: Rovaniemi

Rovaniemi leží bezprostředně u polárního kruhu a je nejen hospodářským, ale i kulturním střediskem Laponska. Ačkoliv byla první osada založena již v roce 1785, dostala městská práva teprve v roce 1960. Komunikační síť vybudovaná částečně podle projektu architekte Alvara Aalto má podobu paroží losa. Zima je s 183 dny sněhu dominujícím ročním obdobím. V zimě se zde naměří dokonce i neuvěřitelných - 47.5 °C. Neměli byste si nechat ujít futuristický dům Laponska podle projektu architekta Alvara Aalto. Dovolená v Laponsku je nezapomenutelným zážitkem. Zde má svoji dílnu i Santa Klaus. Můžete ho po celý rok navštívit v jeho komoře a pozorovat ho, jak vyrábí vánoční dárky. Je to zážitek nejen pro děti. Nebo navštivte vánoční Santa Park, kde se též všechno točí kolem nejhezčích svátků roku. Park je otevřený v letních měsících a kolem Vánoc. V artiku se pod jednou střechou nachází muzeum i moderní výzkumný ústav. Zde se dozvíte všechno o Rovaniemi a o celém severním regionu.

zoologická zahrada Ranua

V zoologické zahradě Ranua žije 60 různých arktických a severních druhů zvířat, mj. lední medvědi, vlci, sobi, losi aj. V létě otevírá své brány malá zoologická zahrada s přímým vstupem pro děti do otevřených výběhů. Zarezervujte si včas vaše ubytování ve Finsku. Park je otevřený celoročně a nabízí kromě zvířecích obyvatel také podnikový prodej výrobce sladkostí Fazer, restauraci a obchod se suvenýry. Ranua je vzdálená od Rovaniemi cca. 80 km.