search

Dovolená v oblasti jezer ve Finsku

Dovolená ve Finsku, oblast jezer

Modrý, snad nekonečný labyrint jezer, ostrovů, řek a kanálů, který často bývá přerušen lesy a horami, a který se rozprostírá několik set kilometrů - to je nádherná největší jezerní oblast Evropy. Jezera, ať už malá nebo větší, jsou ve všech regionech Finska. Ale východ země je vodou hýčkaný nejvíce. Oblast Saimaa se nachází u východních hranic Finska s Ruskem. Jezera jsou rozlehlý rozvětvený systém vodních cest, který se rozprostírá na západě až po Kuopio a na sveru po Nurmes.

  • Této unikátní kráse přírody vděčí Finsko za svůj celosvětový význam jako země tisíce jezer. Navštivte naši nabídku ubyování ve Finsku.

Dovolená v rekreačním domě v zemi tisíce jezer

Oblast Saimaa je jakoby stvořená pro dovolenou: najdete tu klid a nerušenou přírodu. Jezera, řeky a lesy nabízí celou řadu možností pro aktivní dovolenou ve Finsku. Navíc se v regionu a v malých idylických vesničkách zachovala venkovská kultura, která je v Evropě unikátní. Rekreační dům ve Finsku je vždy ideálním východiskem během Vaší dovolené!

Oblast finských jezer, trefa do černého

Nemusíte být rybář, úplný lenoch anebo blázen do vzácných druhů rostlin a živočichů, abyste si nemohli vybrat luxusní dovolenou ve Finsku v oblasti jezer. Komfort poznáte v prázdninových domech ve Finsku a příliv nové svěžesti na vás dýchne v hlubokých lesích. Jezera, řeky, kanály táhnoucí se do lesů a hor tvoří impozantní pastvu pro oči. Největší jezerní oblast Evropy je volně přístupná. V národních parcích se setkáte s nevídanou faunou a flórou. Pocítíte sílu čerstvého vzduchu a zapomenete na slovo práce. Jezera pokrývající asi deset procent země jsou propojena průlivy. Nejhlubším jezerem je Paana, 128 metrů. Jinak nejsou jezera příliš hluboká, jen málokdy překročí hranici 50 metrů.

Uvolněte se v rekreačních chatách

Velká plocha a rozloha vynahrazuje hloubku. Největšími jezery jsou Saimaa, Päijänne, Inari a Oulu s rozlohou větší jak 1 000 kilometrů čtverečných. Takto husté posetí vodními toky a plochami nemá v Evropě obdoby. Romantické jsou i malé vyčnívající ostrůvky, morénové valy a říční potoky. V lůně přírody můžete houbařit, rybařit a relaxovat. Střední a východní Finsko je nejvíce požehnáno velkolepými jezery. Pohyb bez loďky si zde nelze představit. Nejvíce turistů prahne po poznání krás jezera Saimaa. Mělké jezero s členitým a skalnatým pobřežím obrostlým lesy se stalo nevšední dovolenkovou atrakcí. Ostrovy a ostrůvky, kterých je na tisíce, dolaďují romantickou atmosféru oblasti. Prohlédněte si naše chaty ve Finsku.

Zasněte se v apartmánech Finska!

Aktivní dovolenou zažijete v národním parku Koli. Unikátní výhled nabízí proslulý finský bod, kopec Ukko-Koli. V národním parku Linnansaari se seznámíte s vzácnými tuleni. Národní park Kolovesi vás provede překrásnou krajinou až k 5000 let starým malbám na skálách. I sportovci si zde přijdou na své. V jezerní oblasti mohou veslovat, plachtit, věnovat se kanoistice a surfování. Takový výlet na loďce s dětmi anebo partnerem má něco do sebe. Křišťálově čistá voda má blahodárné účinky. Představte si parádní ubytování v soukromí ve Finsku se saunou. Hned po očistě těla skočíte do vody a budete se cítit jako znovuzrození!