search

Pronájem domů a chaty v Savonlinna

Savonlinna – super dovolená v nitru finské přírody

Proč rodinná dovolená ve Finsku?

Milovníci dech beroucí přírody a tajemných historických míst neodolají fenoménu dovolená Finsko. V této skandinávské zemi se potěší i pestrostí kulturních, sportovních i zábavních akcí. Nejinak tomu není ani poblíž ubytování Savonlinna. Město sídlící v provincii Jižní Savo, se rozléhá na ostrovech jezerního komplexu Saimaa, asi 335 kilometrů severovýchodně od Helsinek. Kdysi byla metropole jen pouhou osadou s pevností Olavinlinna, jež získala jméno po svatém Olafovi. V dnešní době je Savonlinna obehnána lesy a nachází se zde nespočet historických klenotů, parků a muzeí. Lokalita je vyhledávaná pro svou přírodní krásu, turisté si ji oblíbili kvůli sportovnímu vyžití, a to v letních i chladnějších měsících roku.

Co dělat na dovolené v Savonlinna?

Návštěvníci oblasti mohou obdivovat přírodní scenérie Lakeland. Skalnaté břehy národního parku Kolovesi, ostrovy národního parku Linnansaari a jezero Saimaa jsou v blízkosti rekreačních domů Savonlinna. Léto je jako stvořené pro zábavu ve vodě, pěší turistiku, jízdu na kole i pozorování nádherné fauny a flory. Zima patří procházkám kolem jezera Saimaa, ale také lyžování, bruslení, sáňkování a výletům na sněžnicích. Velkou atrakcí je festival Savonlinna konající se na hradu Olavinlinna. Na první pocit budete odměněni historickou atmosférou. Zaujme i mistrovství světa v hodu mobilním telefonem, hokejové mače, Muzeum lodní dopravy a Muzeum ikon. Dovolená ve Finsku uhrane i návštěvou papírny. Nechybí dětská hřiště, restaurace, noční podniky a romantické kavárny.

Dovolená ve Finsku a památky?

Ani na rodinné dovolené ve Finsku nebudete ochuzeni o prohlídku zajímavých historických drahokamů. Klíčovou perlou je hrad Olavinlinna, který je oceněn jako nejkrásnější v zemi. Založil ho Erik Tott v roce 1475 a pobývali v něj švédští a ruští panovníci. Dnes se v něm koná populární operní festival. Vystoupení sólistů z celého světa se konají na nádvoří hradu. Nedaleko pevnosti je muzeum s místními expozicemi dějin. Inspirativní jsou také lodě přestavěné na muzea. Apartmány Savonlinna zaujmou i blízkostí překrásné neogotické katedrály. V nedalekém parku je památník hrdinů z roku 1921. Volné chvíle patří poznání kulturních pokladů, jako jsou největší dřevěný kostel v Kerimäki i univerzit.

Příroda a chalupy Savonlinna?

Turisty přitahuje národní park Linnansaari, kde má svůj domov cenný endemický poddruh tuleně kroužkovaného. Kroky turistů vedou k jezeru Saimaa, největší finské vodní ploše. Navíc je světově hodnoceno jako jedno z nejkrásnějších na světě. Tvoří krásné ostrovy, poloostrovy a pláže. Chaty Savonlinna najdete v jeho blízkosti. Krajina je tvořena skalnatými plážemi i komfortními písečnými koberci. Samozřejmostí je temná až modrá a světlejší voda. Puruvesi Saimaa se může pochlubit jednou z nejčistších vod na zeměkouli. Letní dovolená ve Finsku svádí k prohlídce vodního labyrintu i okolní krajiny. Koupání, vyjížďky lodí, rybaření a poznání přírodních divů nebere konce. Objednejte si rekreační domy od NOVASOL a vyzkoušejte zcela nový tep rodinné pohody!