search

Dovolená v západním Finsku

Rekreační domy ve Finsku

Dlouhé pláže z jemného písku, romantické západy slunce u Botnického zálivu, rušná města s bohatým kulturním programem - to vše najdete během dovolené na západním pobřeží Finska, které se rozprostírá od města Oulu na severu přes Vaasu až do Pori na jihu. Zatímco ve městě Vaasa si můžete nejvíce užívat slunečných hodin v zemi, láká město Rauma na jihu svým světem ostrovů a malebným výhledem na maják Kylmäpihlaja. Dovolená ve Finsku je to pravé pro Vás a Vaši rodinu.

Dovolená ve Finsku

Dovolené ve Finsku na pláži už nestojí nic v cestě. Zatímco se někomu v Jižní Evropě během letních měsíců ani nechce opustit klimatizovaný hotel, můžete zde za přijatelných teplot ležet na slunci a vychutnat si léto. Jako všude na pobřeží Finska hraje rybolov i tu významnou roli. Čerstvou rybu můžete koupit na trzích nebo přímo v přístavu. Nebo můžete zkusit rybářské štěstí. Vychutnat si vlastní úlovek večer v rekreačním domě ve Finsku - co může být lepšího během dovolené?

Města

Město Pori je perlou západního finského pobřeží s dokonalou polohou u moře a řeky zároveň. V létě se zde koná největší jazzový festival Evropy, ale i staré domy, promenáda, parky a náměstí dávají městu jeho nezaměnitelný ráz. V blízkosti se nachází obec Yteri se svými dunami a nádhernou písčitou pláží, která je obzvlášť vhodná pro rodiny s dětmi. Dále na sever je město slunce Vaasa. Půvabné šéry Replot zvou na objevování tam, kde je Botský záliv nejužší. Na Vás čekají unikátní přírodní rezervace ostrovů Valsören a Mickelsören, jejichž majáky jsou symbolem regionu. Region je známý i díky nesčetným lázním, kde domácí obyvatelé stejně jako hosté nachází odpočinek. Na severu leží univerzitní město Oulu, které je se svými 128.000 obyvateli největším městem severní Skandinávie. Žije nejen vědou, průzkumem a high-tecem, nýbrž i uměním a kulturou. Nádherné jsou zde západy slunce na písčitých plážích Nallikari blízko Oulu. Nechte se okouzlit romantickou atmosférou ubytování ve Finsku. Je celá řada zajímavých míst na západním pobřeží. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv oblast, rekreační dům ve Finsku je vždy ideálním řešením.

Dejte přednost západnímu Finsku

Chystáte se na dovolenou ve Finsku? Nezapomeňte procestovat jeho západní stranu, které se říká oblast Pohjanmaa. Na sto procent si zde užijete přitažlivých rekreačních domů ve Finsku, procházek nedotčenou přírodou, sportovních aktivit, nesmrtelných historických klenotů a dokonce i koupání v moři. V restauracích si pochutnáte na čerstvé rybě a sklenici piva. První zmínky o osadě pocházejí ze 17. století. Švédští osadníci si zde budovali svá bydliště kvůli výbornému obchodování s dehtem. Dnes si v této nádherné krajině užijete bohatý kulturní život a množství festivalů. V červenci se koná Pori jazz festival a patří k nejvýznamnějším v celé Evropě. Ve stejný měsíc můžete v Kaustin navštívit folkový festival, kde vystupuje na 300 kapel.

Odpočívejte v pěkných apartmánech

Největším městem západní oblasti je Vaasa, kulturně a historicky významné místo. Jeho historie spadá až do 14. století. Hlavní tepnou města je ulice Vaasanpuistikko. Poblíž Vaasy najdete dva ostrovy spojené mosty. Na jednom z nich, Vaskiluoto, lze kempovat a leží zde zábavní park Wasalandia. Zajímavosti vás čekají i ve městě Uusikaupunki. Rekreační chaty ve Finsku Vás jistě okouzlí. Jedno z nejstarších měst západního Finska je Rauma, založená v roce 1442. V 18. století se velmi proslula výrobou krajek. Její historické srdce, asi 600 dřevěných domů, je zapsáno na listinu kulturního dědictví UNESCO. Větší dřevěné centrum v severní Evropě nenaleznete. Všechny budovy jsou pojmenovány. Nejznámější je dům Kauppatori i muzeum Marela.

Konečně rekreační chaty Finska!

Důležitý přístav Finska a nádherné město Pori, se pyšní ohromě hlubokými okolními vodami. Bylo založeno v roce 1558 vévodou Juhanem. Na ostrůvku Kirjurinluoto, ležícím uprostřed města se můžete slunit na pláži a procházet v parku. Právě zde se koná slavný festival jazzu. Severně od Vassy najdete Jakobstad, město s povedeným historickým středem, dřevěnými budovami, muzei tabáku, zbraní anebo Arktickým muzeum. Letní radovánky užijete v Kalajoki, najdete ho podél pobřeží. Golfem, zábavním parkem a plážemi se pobavíte v turistickém centru Kalajoki Särkät. Napadlo by vás, že se na letní dovolenou pojedete do chat ve Finsku? Stačí jen sbalit kufry a užívat si slunečných dnů v krajině pohádek, mýtů a čistoty.