search

Dovolená v Akvitánii

Rekreační domy a apartmány ve Francii

Skrytá a půvabná Akvitánie

Jihozápadní francouzský region Akvitánie ležící mezi Atlantským oceánem a Pyrenejemi nabízí nádherné pláže, hluboké lesy, čistá jezera, divoké řeky, horské štíty i obrovské množství uměleckých skvostů. Prakticky podél celého 250 km dlouhého pobřeží Biskajského zálivu se rozprostírají zlaté písčité pláže, kde si můžete užít více než 2200 slunečných hodin za rok! Region Akvitánie včetně svého hlavního města Bordeaux se těší opravdu dobrému jménu. Bordeaux je páté největší město Francie a nabízí atraktivní kulturní život se spoustou zajímavých památek, muzejí a nádherných parků. V mořských lázních Arcachon v oblasti Gironde je osvěžující mírné podnebí, chovají se zde proslulé ústřice a nachází se zde jedna z největších písečných dun v Evropě. Zajistěte si co nejdříve své ubytování ve Francii.

Nádherná dovolená ve Francii

Mezi Atlantským oceánem a pohořím Quercy leží nížina Lot et Garonne o velikosti 14.000 km², kterou protékají řeky Lot a Garonne. Díky nim se tato rovná oblast s několika pahorky (Pointe de Grave, Bayonne nebo Nérac) perfektně hodí pro cyklisticku i pěší procházky. Kdo má rád větší hory, měl by se určitě vydat do blízkých Pyrenejí, ráje pro milovníky vysokohorské turistiky a samozřejmě lyžování. 

Pyrenejím se tu říká stejně jako celé oblasti Pyrénées Atlantiques, protože pozvolna vystupují z Atlantiku a kráčejí Baskickem až ke Středozemnímu moři. Akvitánie je rovněž synonymem těch nejlepších vín. Kolem vesničky Saint-Émilion se rozkládají proslulé vinice, odkud pochází ta nejlepší světová vína. Tato malá obec se nachází na vyvýšenině, odkud se otevírá nádherný výhled na oblast Dordogne. Například čeká Vás zde fantastická dovolená v regionu Gironde.

Apartmány, rekreační domy a vily v jihofrancouzské Akvitánii

Nesčetná jezera a řeky jsou pro tento region stejně typické jako husté lesy v regionu Landes. A na koho se usměje štěstí, najde zde i cenné lanýže! Lidé, obzvlášť na jihozápadě, jsou srdeční a pohostinní. Sami se o tom můžete přesvědčit na častých slavnostech a svátcích. A ať už strávíte v tomto překrásném regionu dovolenou kdekoli, rekreační dům ve Francii nebo apartmán v Akvitánii vám vždy poskytne kvalitní ubytování a zázemí.