Rekreační domy ve Francii

Aquitaine nabízí mnoho: historické zámky a hrady, středověké vesničky a města a půvabná krajina čekají jen na to, abyste je objevili. Ale také zábava s rodinou je zaručená. Abyste věděli, co byste si neměli nechat ujít, sestavili jsme pro Vás malý přehled nejznámějších a nejzajímavějších pamětihodností a míst regionu. Tak si můžete dovolenou v rekreačním domě ve Francii dobře naplánovat od samého začátku.

  • Už nyní Vám přejeme krásnou dovolenou ve Francii plnou zážitků ve Vašem rekreačním domě od NOVASOL.

Jeskyně Lascaux

Kouzelná dovolená ve francii

Tato známá jeskyně je v údolí řeky Vézère a ukrývá některé z nejstarších uměleckých děl lidstva. Kresby v jeskyních vznikly asi před 15.000 lety a zobrazují různá zvířata jako divoký skot, koně, zubry, jeleny. Vidět jsou i obrysy lidských rukou. Jeskyně byla objevena v rove 1940 a o 8 let později už byla zpřístupněna veřejnosti. Velký zájem návštěvníků bohužel škodil kresbám, proto byla jeskyně v roce 1963 pro veřejnost uzavřena. Od té doby se odborníci snaží pomocí dobře vymyšleného systému větrání zachovat umělecká díla v co nejlepším stavu.

Domme

Městečko Domme je skutečnou perlou na řece Dordogne. Nad řekou bdí coby pevnost, odkud se otevírá jedinečný výhled na Périgord Noir. Odsud pocházejí tzv. černé diamanty: lanýže, které proslavily tento region. Templáři tu zanechali své stopy v podobě grafity na zdích Porte des Tours. Zarezervujte si co nejdříve svůj rekreační důmt ve Francii.

St. Emillion

St. Emilion je středověké městečko obklopené vinicemi, které patří k nejznámějším ve Francii. Byly UNESCO vyhlášeny světovým kulturním dědictvím. Nesčetné dlážděné uličky zvou k romantickým procházkám. Můžete pozorovat umělecké řemeslníky u práce: vyrábějí oblečení, lahodné mandlové zákusky a rozmanité dekorativní předměty. Vždy jsou vhodným suvenýrem z ubytování ve Francii.

Prehistorické muzeum

  • Musée national de préhistoire ve městě Eyzies-de-Tayac vystavuje předhistorická obydlí a vykopávky z dávno zapomenutých dob.
  • Zámecké muzeum Pau: Zámecké muzeum Pau, musée Asiatica v Biarritzu (Pyrénées Atlantiques), je rodným domem Jindřicha IV. Pochází ze Středověku, slavným se stal dům až později.

Na dovolenou ve Francii hned tak nezapomenete.

  • Dnes prezentuje výstavu různých děl z dob Jindřicha IV. a doby restaurace během vlády Ludvíka Filipa.
  • Zábavní park ‚La Cocinelle’: V zábavním parku v kombinaci se zoologickou zahradou ‚La Cocinelle’ v kotlině Arcachon najdou rozptýlení všechny věkové kategorie.
  • Deset metrů dlouhý tobogán a více než 800 zvířat nadchnou všechny členy rodiny.
  • Kid Parc v Gujan Mestras: Zde čeká na děti ve věku 0-12 let celá řada atrakcí. Zábava je tu hlavní náplní akcí počínaje od obřího tobogánu po řetězový kolotoč.
  • Láká i pirátská loď, dětská horská dráha a obří trampolína. Budete trávit den plný legrace a her. Park je otevřený od dubna do listopadu.