search

Dovolená v Biarritz

Pobyt v Pyrénées Atlantiques, ubytování ve Francii

Biarritz, francouzský skvost u Biskajského zálivu

Rádi byste se podívali do jednoho z mnoha luxusních letovisek Evropy? Což takhle dovolená v Akvitánii v rekreačním domě Biarritz? Půvabnému resortu se někdy přezdívá lidové Monte Carlo. Půvaby města si oblíbila evropská elita, ale svoje místo si zde najdou i turisté prahnoucí po sportovních aktivitách, wellness radovánkách a koupání v moři. Díky umístění dvou kasin a přepychového Hotelu du Palais si nádherné místo si získalo svou atraktivitu u anglické královské rodiny, francouzských aristokratů, vlivných osobností i hazardních hráčů. Divoké mořské vlny přijdou k chuti vášnivým surfařům, o roku 1957 se zde každoročně koná Biarritz Surf Festival.

Úchvatné letní domy jsou tu pro vás

Propadněte kouzlu lázeňského přímořského letoviska, které leží v Akvitánii, departmentu Pyrénées-Atlantiques. Jeho popularitu zvyšuje Atlantský oceán a překrásný Biskajský záliv. Jen si představte, že se nachází pouhých 11 kilometrů od Španělska. Na přání manželky Napoleona III. zde vznikla přepychová rezidence, nyní dokonalý Hotel du Palais. Kolem pobřeží Biarritz i ve městě je situováno mnoho hospůdek, kaváren, barů a diskoték. Osvěžující vlny oceánu vybízejí nejen ke koupání. Klidně pozorujte zkušené surfaře, jak se prohánějí po vodním koberci jako o závod. Stezka podél pláže je jako stvořená pro pěší turistiku, cykloturistiku a jízdu na kolečkových bruslích.

Honem do komfortních apartmánů Francie

Projděte se až k místnímu majáku stojícím na výběžku sv. Martina, ulovte si čerstvou rybu, vždyť už Vikingové si tuto oblast zamilovali díky kvalitnímu lovu ryb i velryb. V přístavu Porto Vecchio vám zprostředkují potápění. Panenský útes se sochou Panny Marie, Rocher de la Vierge, nabízí unikátní výhledy. Dojdete na něj po lávce, kterou navrhoval slavný Gustav Eiffel. Věhlasná oblast cestovního ruchu leží asi 7, 5 hodin autem od Paříže. Oceníte i památky historie, kostel Sainte Eugenie a kostel sv. Martina. Za návštěvu stojí Muzeum čokolády a akvárium určené pro chov žraloků. Rekreační domy v Biarritz od NOVASOL vám přiblíží svět luxusu, drahokamů Atlantiku i wellness relaxace ve dvou.