search

Dovolená v regionu Dordogne

Ubytování v Akvitánii, apartmány ve Francii

Rekreační domy ve Francii

Dordogne zcela jistě okouzlí své návštěvníky řadou údolí, kterými protéká stejnojmenná řeka Dordogne. Úsek, který lze ohraničit městy Souillac a Limeuil patří bezesporu mezi ty nejkrásnější. Voda této části řeky Dordogne se třpytí ve sluneční záři a zve ke koupání. Apartmány ve Francii Vás naprosto okouzlí. Tiché zátoky a malé přírodní pláže jsou ideálním místem pro rodiny s dětmi. Rodiče zde naučí své děti pádlovat na kanoi a možná i rybařit. Region Dordogne je také bohatý na významná archeologická naleziště a jeskyně (např. slavná jeskyně Cro-Magnon dokládající osídlení neandrtálci nebo jeskyně Les Eyziers).

Obdivujte krásy nespoutané Dordogne

Dovolená ve Francii je vhodná pro všechny generace. Pokud chcete poznat krásy jihovýchodního Dordogne, sázíte na správnou kartu. Tato oblast nacházející se mezi romantickým údolím řeky Loiry a vysokými Pyreneji, je plná rekreačních domů ve Francii. Byla by velká škoda nepoznat stovky zámků ležících na Loiře, kulturní památky, starobylá místa, povodí řeky, biosférickou rezervaci Dordogne, zapsanou v UNESCO.

Dordogne obdivují světa znalci i běžní turisté. Zdejší venkovský život se nikam nežene. Dlouhá řeka anebo hrabství, jak se mu říká, se skládá především ze starých vesnic, divukrásných zámků, lesů a rekreačních míst, které symbolizují pravou tvář dovolené. V této lokalitě si můžete vychutnat známá místa, ale není problém si zde najít zcela ojedinělou lokalitu, jakoby bohem zapomenutou.

Rozhodněte se pro luxusní apartmány

Za centrum této lokality se považuje le Perigueux neboli le Dordogne. Právě zde můžete ochutnat lanýže, ořechy, pralinky, šneky a paštiky. Périgord noir nacházející se na jihovýchodě dominuje městy Sarlat a řekou Dordogne. Vápencové oblasti, hrady Beynac a Castelnaud, vesničky Domme anebo Laroque Gageac, jeskyně se stalagmity a stalaktity i prehistorické malby, vás zcela uchvátí. Národní muzeum pravěku je umístěno v Les Eyzies. Světoznámé skalní malby z prehistorie lze navštívit v Lascaux. Proto není divu, že jsou unikáty UNESCA. Celý horský region, dětský park, leží na kopci v nadmořské výšce 200 až 350 metrů. Západ směřuje k Bergerac, proslulé svými vinicemi. Sever, Périgort Vert, vás uhrane zelenou zvlněnou krajinou malých vesniček, farem a potůčků. Dordogne dokáže člověka pohltit. Rekreační byty ve Francii jsou to pravé pro Vaši dovolenou.

Rezervujte si rekreační byty Francie

Mezi velmi atraktivní lokality patří Perigueux, město se starobylým srdcem. Hlavní památkou je katedrála Saint Front. Jeskyně a prehistorická oblast údolí Montignac, Lascaux a Les Eyzies hýří turisty. Středověké město Sarlat a Dordogne Valley zaujme četným výskytem hradů. Na strmém útesu můžete obdivovat vesnici Rocamadour. Nepopsatelně krásné jsou uličky města Cahors. Okouzlující krajina s mnohými zahradami upravenými na jedničku nenechá jediné oko turisty chladným. Byla by věčná škoda opomenout jejich prohlídku, ať už s průvodcem nebo bez něj. Dovolená v Akvitánii v nabídce all inclusive je nejvhodnějším způsobem, jak poznat tuto populární venkovskou lokalitu. Jízda na kánoi, koupání a rybaření bude bavit děti i dospělé.

 

Apartmány, chaty a rekreační domy v regionu Dordogne

Nezapomeňte určitě navštívit také katedrálu St. Frond ve městě Périgueux. Stejně jako ostatní části Francie tak i v regionu Dordogne můžete obdivovat celou řadu zámků a hradů: Beynac, Castelnaud, Montaigne (zde také žil francouzský filozof a zakladatel esejistiky Michel de Montaigne). Region Dordogne je opravdu kouzelné místo v jihozápadní Francii a jeho návštěvu můžeme vřele doporučit, vždyť např. do metropole Bordeaux anebo na pláže Biskajského zálivu je to jen několik desítek kilometrů jízdy autem. Chcete-li poznat autentickou Francii, pronajměte si apartmán ve Francii nebo rekreační dům v Dordogne, a nebudete v žádném případě litovat!