search

Dovolená v Gironde

Apartmány v Akvitánii, ubytování ve Francii

Region Gironde je jednou z akvitánských oblastí, která se dotýká moře. A zdejší písečné pláže podél pobřeží Biskajského zálivu patří k nejdelším v Evropě, např. na mysu Cap Ferret nebo u zálivu Arcachon. Celým regionem Gironde protéká řeka Garonne, kolem které se pěstují ta nejlepší francouzská vína s označením bordeaux. A prohlídku města Bordeaux byste si rozhodně neměli nechat ujít. Zarezervujte si ubytování v Akvitánii.

Koupání se vším všudy v Gironde

Žhavým želízkem v ohni pro dovolenou v Akvitánii je romantická oblast Gironde u Biskajského zálivu. Nechybí ji dokonalé koupání s písečnými plážemi a turistická vybavenost. Pronajměte si rekreační dům ve Francii v jihozápadní oblasti dlouhé asi 75 kilometrů. Projděte si místa ležící u soutoku řek Garonny a Dordogne pokračující až k Atlantskému oceánu. První pohledy patří vinicím rozléhajícím se všude kolem. Nejnavštěvovanějším a zároveň největším městem regionu je Bordeaux. Leží u soutoku dvou výrazných jmenovaných řek. Dalším pěkným městem je Libourne, Royan, Blaye anebo Bourg a Margaux. Poznat kouzlo starobylých ulic a domů je fuška, ale stojí za to. Romantika a dech starých dob sálá z každé památky.

Rozhodněte se pro solidní ceny apartmánů

K unikátům tohoto kousku půvabné země musíme zařadit univerzitní, obchodní a vinařské Bordeaux. Nejenže patří mezi nejvýznamnější lokalitu vinařství na světě, ale může nabídnout historické klenoty zapsané v kulturním dědictví UNESCO. Hory, památky, jezera, národní parky, jízdu králů anebo sokolnictví nesmíme opomenout. Kostely, galerie, divadla, známé ulice a koncerty se postarají o zábavu i odpočinek. Je třeba zmínit, že je Gironde místo s významným potencionálem, a to již od středověku. Počínaje přístavem v Bordeaux, římskými pozůstatky v Soulac-sur-Mer i obchodováním s Afrikou a Antilami. Ekonomická důležitost, cestovní ruch a ropné rafinérie, se vzájemně dokonale doplňují. Vývoz vína funguje znamenitě. Pronajměte si co nejdříve apartmán ve Francii.

Poznejte komfort ubytování v soukromí Francie

Dune de Pyla, písečná duna přesahující výšku 100 metrů a délku 3 kilometrů, fascinuje všechny generace. Mezi neodolatelné kousky patří i hrady Cazenuev, Roquetaillade anebo la Brede. Exkluzivní podmínky vycházejí vstříc surfařům, rodinným dovoleným i milovníkům ústřic. Mezi skvost patří plž Arcachon Bay. Ani sportovci nepřijdou zkrátka. Uchvátí je cyklostezky, potápění i rybolov. Nechte se unášet šuměním mohutných řek a vín, venkovským klidem a delikatesami zdejší krajiny z pohodlí rekreačních bytů ve Francii. Ochutnejte skutečný blahobyt a relaxaci v Evropě v nabídce all inclusive. Na kolena vás dostane bazilika sv. Michaela a Národní divadlo v Bordeaux, maják Cordouan Lighthouse, most Pont de Pierre anebo jezero Étang de Lacanau. K cestování se vám nabízí tisícovka možností. Užijte si spoustu skvělých zážitků běhěm dovolené v Akvitánii.

Prohlídka Bordeaux

Stačí vyslovit jméno hlavního města provincie Gironde, Bordeaux, a většina z nás rázem ví, kde se právě nachází. Bordeaux je současně i hlavním městem celé Akvitánie a na návštěvníky zde čekají nekonečné toulky nákupní třídou Rue Sainte Catherine, skvělé historické památky a pamětihodnosti ve čtvrti Saint Michel, ale také zajímavá muzea, galerie a samozřejmě útulné kavárny a cukrárny. Vrcholem prohlídky Bordeaux potom určitě bude katedrála St. André zařazená na seznam UNESCO a jedno z největších náměstí v Evropě, Esplanade des Quinconces, rozkládající se na ploše 12.000 m². Prohlédněte si naše vily s bazénem ve Francii.

Apartmány, chaty a rekreační domy v Gironde

Za skutečnou raritu Gironde je považována Dune de Pyla, písečná duna vysoká přes 100 metrů a dlouhá 3 kilometry! Jedná se o největší písečnou dunu v Evropě a na jejím vrcholu vás čeká nezapomenutelný pohled na Atlantský oceán a husté lesy svírající město Arcachon v náruči. Např. hned v sousední obci Gujan Mestras najdete rekreační domy ve Francii a apartmány NOVASOL Gironde, které vám poskytnou kvalitní ubytování a dokonalé zázemí pro každodenní objevování tohoto překrásného koutu Francie.