search

Dovolená v Landes

Pobyt v akvitánii, rekreační domy a apartmány ve Francii

Departmán Landes se nachází v jihozápadním cípu Francie přímo u Atlantského oceánu. Původně se jednalo o oblast s mokřinami a močály (francouzské slovo Lande znamená vřesoviště). Ale na začátku 19. století byla velká část území na pokyn samotného Napoleona zalesněna a dnes se zde nachází jeden z nejrozsáhlejších lesních celků v celé Evropě (Foret de Mimizan, Foret de Lit et Mixe, Foret du Porge). Vonící borovicové lesy v Landes tak přímo vybízejí k cyklistickým výletům a procházkám.

Překrásná oblast lesů Landes

V Aquitanii leží divukrásná oblast Landes. Jihozápad Francie u Atlantiku patří k velmi zalesněným lokalitám. Nacházejí se zde místa jako stvořená pro rodinnou dovolenou v Akvitánii i rekreaci se sportovním duchem. Pronájem rekreačního domu ve Francii v této nespoutané části země nadchne především svou skvělou možností koupání a turistikou. Zdejší příroda je více než okouzlující. Najdete zde písečná pobřeží s vysokými dunami, stejně jako památky a největší les ve Francii zabírající téměř 67 procent plochy. Tato oblast není jen plně zalesněna. Najdete zde kopce, zemědělskou půdu, farmy skotu a kachen, plantáže kukuřice a také vinice Tursan.

Rozhodněte se pro apartmány

Fenoménem Landes můžeme označit parádní oblast určenou pro letní rekreaci, koupání, lenošení na lehátku, vodní a plážové sporty i surfování. Při Biskajském zálivu naleznete asi 230 kilometrů dlouhých úžasných pláží Cote d’Agent. Na stříbrném pobřeží se nelze nudit. Desítky populárních pláží a zalesněná krajina umocní pohodu rekreace s rodinou. Oblast Cote d’Agent exceluje desítkami zajímavých pláží. Všechny vyznavače nudistického stylu koupání zaujme Plážová kasárna neboli Plage des Casernes s písčitým povrchem. Pro rodiny s malými dětmi i pro surfaře doporučujeme navštívit Contis Plage. V regionu Landes se nachází přímořské městečko Minizan se stejnojmennou pláží. Zde si užijete koupání, nočního života i sportovních aktivit.

Pestrá nabídka rekreačních domů Francie

Mezi poutavá města patří Mont-de-Marsan s hradem Nolibos, kostely, kaplemi, ale i stadionem, divadlem a café music barem. Město Dax je proslaveno termálními lázněmi, kryptou, hradebním opevněním, kostely i fontánami. Za návštěvu stojí i Chateau des Eveques, městečko Roquefort anebo skanzen u Sabres. Turisté hledající spojení sportovního, zábavního i společenského vyžití na dovolené v Akvitánii, si jistě oblíbí ubytování ve Francii i se svými domácími mazlíčky. Bývalá část Gaskoňska nabízí procházky po písečných plážích, prohlídky zámků, skotačení na tobogánu, tanec i opojení z vína.

Ubytování v soukromí ve francii

Jako jeden z několika sousedních regionů, tak i region Landes částečně vznikl z původní provincie Gaskoňsko. Mezi nejvetší města regionu patří Mont de Marsan nebo Dax, ale za návštěvu určitě stojí také zámek Chateau des Eveques, historické městečko Roquefort anebo jeden z nejzajímavějších a nejrozsáhlejších skanzenů ve Francii, Ecomusee de Marqueze u městečka Sabres. Zarezervujte si ubytování ve Francii. Na ploše 150 ha se ocitnete v době před 150 lety a ještě jedna zajímavost: zaparkovat musíte v Sabres a do skanzenu vás přiveze parní vlak!

Apartmány a rekreační chaty v regionu Landes

Naše rekreační byty ve Francii a apartmány v Landes se ovšem nenacházejí pouze ve vnitrozemí, ale samozřejmě také na pobřeží Atlantského oceánu resp. Biskajského zálivu. A co je nejdůležitější: písečné pláže na pobřeží Cote d´Argent jsou doslova nekonečné (Plage des Casernes, Contis Plage, Mimizan Plage a další). Můžeme je tak vřele doporučit všem rodinám s malými dětmi!