search

Dovolená v Alsasku

Pobyt plný poznání v Alsasku-Lotrinsku

Ubytování v soukromí ve Francii

Mimořádně malebný kraj Alsasko-Lotrinsko býval historicky německým správním územím, které připadlo po první světové válce Francouzské republice. Rezervujte si v jednom z nejznámějších vinařských regionů Francie rekreační dům! Dlouhé dějiny a jedinečná krajina vás bezpochyby okouzlí. Oblast Alsasko-Lotrinska proslula nádhernou přírodou kolem úrodného údolí Rýna. Je to místo, kde se střetává francouzská a německá gastronomie v unikátní kombinaci toho nejchutnějšího z obou zemí. Ochutnejte během ubytování v Alsasku jen to nejlepší.

Alsaský památkový ráj

Region je doslova prodchnut historií a obdivovatelé pamětihodností zde objeví množství výstavních hradů a zámků i spoustu středověkých měst, v nichž se mnohdy psaly evropské dějiny. Jste-li vášnivými turisty, cyklisty, milovníky skvělého vína či pozoruhodné architektury, pak je Alsasko-Lotrinsko tou pravou volbou pro vaši dokonalou dovolenou ve Francii. V Alsasku-Lotrinsku narazíte na takové kulturní skvosty, jako jsou kupříkladu Méty, Colmar, Mylhůzy, Thionville nebo Nancy. Při svých toulkách z našich apartmánů ve Francii v tomto okouzlujícím regionu určitě nevynechejte ani monumentální, mnohdy až pohádkové hrady jako Chateau des Rohan, Haut-Koenigsbourg, Château de la Petite-Pierre nebo Bernstein.

Rekreace ve starobylých lotrinských končinách

Rekreační domy a ubytování ve Francii

Metropolí Alsaska-Lotrinska je spektakulární Štrasburk, město, které v novodobé historii proslulo především jako sídlo mnoha významných evropských institucí. Právě zde byla v roce 1949 založena Rada Evropy, v roce 1952 Evropský parlament a nachází se tu též Evropský soudní dvůr pro lidská práva nebo Evropská nadace pro vědu. Zarezervujte si ubytování v Alsasku. Objednejte si ve Francie prázdninový dům a objevte unikátní památky Štrasburku. Městu vévodí fantasticky zdobená katedrála Notre-Dame, klenot gotické architektury, jehož základní kámen byl položen již v roce 1015 a se svými 142 metry patří k nejvyšším kostelům světa. Z dalších pozoruhodností nepřehlédněte čtvrť výstavních měšťanských domů z patnáctého století, zvanou La petite France, arcibiskupský Rohanský palác ve stylu Ludvíka XV. či pozoruhodné středověké náměstí Kléber.

Hory, víno a památky, to je dovolená Alsasko

Dlouhé dějiny, jedinečná krajina, vinařská tradice a spousta zajímavostí dělá z Alsaska jedno z nejbáječnějších míst celé Francie. Rozloha tohoto bývalého regionu činí 8 280 km² a žijí v něm necelé 2 milióny obyvatel. Dnes je součástí kraje Grand Est (společně s Lotrinskem a Champagne Ardenne). Na severu a na východě sousedí s Německem, na jihu se Švýcarskem a na západě s departementy Moselle, Vosges a Haute Saone. Prožijte dovolenou ve Francii, z jedné strany lemovaném spletitým tokem Rýna a z druhé malebným pohořím Vogézy. Díky dobrému dálničnímu spojení se sem z ČR dostanete přes Norimberk a přes Karlsruhe dostanete už za pár hodin.

Apartmán k pronájmu Alsasko na cestě k historii

Původní správní útvar Alsasko-Lotrinsko byl historicky německým územím, které se od 1. světové války, s výjimkou období 1940 až 1945, stalo součástí Francouzské republiky. Dlouhé alsaské dějiny se zde promítají řadou výstavních hradů, zámků a středověkých měst. Zajistěte si apartmán k pronájmu v Alsasku v jeho metropoli Štrasburku a obdivujte jeho gotickou katedrálu Notre Dame, se 142 metry jeden z nejvyšších kostelů světa. Za vidění stojí i stará měšťanská čtvrť La petite France, středověké náměstí Kléber či arcibiskupský Rohanský palác. Moderní historii města psalo založení Rady Evropy roku 1949 a Evropského parlamentu o 3 roky později. Mylhúzy se pyšní tzv. Věží Evropy (výška 106 m) s panoramatickou restaurací, chrámem sv. Štěpána, renesanční radnicí, zbytky středověkých hradeb, zoo nebo muzei automobilů, železnice, elektřiny a tkanin. Za návštěvu stojí i hrad Château de la Petite Pierre a město Colmar.

Horské chaty Alsasko jako základna túr do Vogéz

Kraj Alsaska proslul krásným údolím Rýna, kde se potkává francouzská a německá kuchyně v jedinečném mixu toho nejlepší z obou zemí. Zároveň si horské chaty v Alsasku můžete udělat množství výletů do horského masivu Vogéz. Jeho nejvyššími vrcholy tady jsou Grand Ballon (1 424 m n. m.), Hohneck (1 363 m n. m.) a Klinzkopf (1 330 m n. m.). Nadšeni tady budou nejen turisté, ale i milovníci cyklistiky.