search

Dovolená v Bas-Rhin

Ubytování v Alsasku, prázdninové domy a byty ve Francii

Toulky po východě Francie v Bas-Rhin

Nádherný francouzský departmán Bas-Rhin se rozprostírá v kraji Alsasko-Lotrinsko u hranic s Německem. Užijte si dovolenou v Alsasku v regionu pyšnícím se nádhernou přírodou čarovného dolního Porýní. Zároveň se jedná o jednu z nejproslulejších vinařských oblastí, místo doslova napěchované výstavními středověkými městy a především velkolepými hrady a zámky. K těm nejnavštěvovanějším patří například Haut-Koenigsbourg, až pohádkově vyhlížející gotická pevnost původně z dvanáctého století, která se hrdě tyčí na sedmisetmetrovém skalisku. Ze stejného období pochází také o něco menší, avšak neméně působivý hrad La Petite-Pierre či mohutná zřícenina středověké pevnosti Kintzheim.

Štrasburské pozoruhodnosti pěkně zblízka

Objednejte si rekreační dům v Alsasku v hlavním městě okresu i celého kraje Bas-Rhin, ve výstavním Štrasburku. Bývá mnohdy označován i jako hlavní město Evropy, zejména proto, že je sídlem nejvýznamnějších evropských institucí jako Evropský soudní dvůr pro lidská práva, Rada Evropy, Evropský parlament či Evropská nadace pro vědu. Štrasburk je však především místem s nádhernými historickými stavbami, jimž vévodí gotický dóm Notre-Dame, jedna z nejvyšších sakrálních budov světa. Zkuste naše apartmány ve francouzském Štrasburku a poznejte UNESCEM chráněné středověké centrum honosící se soustavou skvostných měšťanských domů z patnáctého století, zvaných La petite France. Kulturním centrem je vznešený Rohanský palác z 18. století s mnoha muzei a galeriemi.

Z hor do údolí Rýna

Další zajímavá města, která musíte během ubytování v Alsasku vidět, jsou Haguenau s bazilikou Saint-Georges a Saverne s úchvatným zámkem Rohan. Výlet si udělejte také do krásného pohoří Vogézy s ledovcovými jezery, hučícími vodopády a sráznými kopci. Kouzelný venkov okresu tvoří pitoreskní vesničky s typickými hrázděnými domky, které jsou ideálním místem k procházkám a ochutnávce specialit zdejší jedinečné gastronomie. Z prázdninových domů v Bas-Rhin to však nebudete mít daleko ani do proslulého lázeňského letoviska Baden-Baden v Německu.