search

Dovolená v Ardèche

Vyzkoušejte v Ardéche komfortní chaty a chalupy ve Francii

Romantický francouzský departmán Ardéche se rozprostírá v jihovýchodní části země v kraji Rhône-Alpes. Je to podmanivě zádumčivý region proslulý především svou nádhernou přírodou, plnou majestátních kopců, hustých lesů, kaňonů a soutěsek. Zajistěte si ubytování ve Francii a pojeďte se sem podívat také.

Vyhledávanou přírodní atrakcí regionu Ardeche je fascinující, 40 kilometrů dlouhý kaňon Gorges de l'Ardeche. Ať už se vydáte jako turista po stezkách proplétajících se kolem vrcholů jeho bílých skal nebo poplujete na kánoi napříč čarokrásnou řekou po dně, odnesete si nezapomenutelné zážitky. Z úžasných panoramat útesů, tajuplných jeskyní a poklidných slepých ramen se vám doslova zamotá hlava.

Rekreační dům ve Francii není žádná díra

Nevšedním úkazem je v Ardéche také takzvaný Kamenný les (Bois de Païolive), tyčící se kousek od malebného městečka Les Vans. Jedná se o sérii přírodních erozních labyrintů se zkamenělinami prehistorického pralesa. Stejně impresivní jsou i nedaleké, 60 metrů vysoké vodopády Ray-Pic na řece Bourges, stékající po mohutných lávových útesech.

V Ardéche se nachází přes 100 jeskyní a přírodních děr. Dopřejte si dovolenou ve Francii a poznejte nejslavnější z nich, jeskyni Chauvet, v níž bylo v roce 1994 objeveno na 400 nástěnných maleb. Jsou považovány za nejstarší na světě – jejich stáří archeologové datovali na 30 000 let.

Nádech dávných časů a lahodné víno z Ardeche

Malebný region Ardéche však na svém území ukrývá i nezměrné množství vzácných historických památek, zajímavých měst a svérázných vesniček. Typickými pro kraj Ardéche jsou starobylé vesnice a městečka, v jejichž pitoreskních křivolakých uličkách dodnes pocítíte opravdovou atmosféru středověku.