Dovolená ve Francii

Francie nabízí množství pamětihodností a zajímavých míst. Historické stavby, které se často staly symboly měst, ale i nádherné přírodní památky nejsou žádnou vzácností. Sestavili jsme pro Vás přehled toho nejdůležitějšího, co proslavilo Francii. V informacích k jednotlivým regionům najdete další místa, která byste si neměli nechat ujít. Prázdninové domy ve Francii rozhodně patří mezi ně.

Musée Picasso ve městě Antibes na Côte d'Azur

Od dob, kdy se malíř nastěhoval v roce 1946 do ateliéru v bývalém zámku rodiny Grimaldi, je toto místo muzeem umění. Můžete zde obdivovat více než 200 Picassových uměleckých děl. Ale i umělci jako Alexander Calder, Max Ernst, Germaine Richier, Anne a Patrick Poirier či Fernand Léger přispívají ke světoznámé pověsti muzea, které je v létě otevřeno denně kromě pondělí. Rekreační domy ve Francii Vás přiblíží těmto umělcům.

Train des Pignes, Azurové pobřeží

Vydejte se na historickou cestu starou parní lokomotivou, které se mj. říká piniová šiška. Jezdí v létě každý víkend z Nice do města Digne. Celkem se projíždí 25 tunely a přejíždí více než 30 mostů. Pohodlná cesta trvá tři a půl hodiny, ale pozor - vydat se po ní můžete jen tehdy, pokud si předem rezervujete lístky! Zarezervujte si rekreační byty ve Francii a nenechte si ujít tento výlet.

Louvre v Paříži

Možná budete zklamáni velikostí Mony Lisy, ale když poprvé stojíte před tímto světoznámým obrazem, určitě pocítíte zvláštní zaujetí. Louvre nabízí ovšem i jiné skvosty: od egyptského zlata přes díla proslulých francouzských malířů až po antické skulptury z mramoru. Jeden den nestačí na to, abyste prohlédli všechno.

Muzeum je otevřeno denně kromě úterý. Ubytování ve Francii je to pravé.

Cisterciácký klášter Sénanque, Provence

Tento klášter ze 12. století se nachází uprostřed levandulových polí a návštěvníky tohoto opuštěného místa okouzlí svou harmonií a klidem. Od roku 1989 je znovu sídlem opatství a je tedy znovu obydlen. Klášter patří k nejvýznamnějším stavbám provensálského románského stylu a v létě je otevřený pro veřejnost denně, mimo letních měsíců jen v odpoledních hodinách.

Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou ve Francii.

Montagne Sainte-Victoire, Provence

Navštivte domov malíře Paula Cézanneho a nechte se okouzlit tímto unikátním místem. Nad červenou zemí se tyčí bílá skála a sahá až do modrého nebe. Známou se tato silueta strmého útesu, tj. skály z Aix-en-Provence, stala díky Cézanneho obrazům. I Pabla Picassa to táhlo na toto místo, koupil zámek ve Vauvenarguesu, kde je i pohřben. Odsud se nabízí pěší výlet ke klášteru Croix de Provence, odkud se otevírá nádherný výhled na krajinu. Prohlédněte si naše apartmány ve Francii.

Nord - pas de Calais Nausicaá¡, Boulogne - Mer

Největší mořský park v Evropě prezentuje rozmanitost mořského světa. Žije tu více než 34.000 živočichů celkem ve 4.5 milionech litrů vody. K programu patří i výstavy na různá témata a park můžete navštívit každý den.

Rodinná dovolená ve Francii bude nezapomenutelným zážitkem.

Cathédrale Notre-Dame (štrasburská katedrála), Alsasko

Štrasburská katedrála je snad nejznámější stavbou celého Alsaska. Stavba byla zahájena již ve 12. století, trvala ovšem až do století patnáctého.

Dovolená ve Francii je nezapomenutelným zážitkem. Na vyhlídkovou plošinu vede 332 schodů, odsud se ovšem otevírá překrásný výhled na město a okolí, který bere doslova dech. Rozetové okno v západním průčelí je obzvlášť působivé. Uvidíte tu i astronomické hodiny, které odbíjí čas každý den o půl jedné. Katedrála je otevřená denně.

Hrad Fleckenstein, Alsasko

Hrad Fleckenstein je něco, co by si milovníci hradů neměli nechat ujít. Na obrovské skále v oblasti Severních Voges bdí již od 12. století.

Zarezervujte si včas vaše ubytování ve Francii.

Po značených stezkách se odsud můžete vydat k sousedním zříceninám Loewenstein a Hohenburg.