search

Pronájem bytů a domů v Dijon

Dijon – dovolená v impozantním městě Burgundska

Už se nemůžete dočkat, jak objevíte dominanty architektury, kouzlo nočního života a sportovní radovánky jednoho z mnoha evropských měst? Možná by se vám hodila dovolená ve Francii a moderní ubytování v soukromí Dijonu. Půvabná metropole je hlavním městem Burgundska a určitě vás zasáhne svými atrakcemi na maximum.

Pronajměte si od NOVASOL jeden z mnoha celoročních pronájmů a věnujte se sladkému nic nedělání. Určitě by se vám líbil apartmán v srdci města doplněný saunou a vířivkou. Rodiny s malými dětmi zaujme vila s bazénem a starší výletníky ubytování poblíž překrásných vinic, kde se mohou oddávat dlouhým procházkám po značených stezkách.

Honem do útulných chalup

Majestátný Dijon leží na východě Francie a má asi 150 tisíc obyvatel. Městem protéká řeka Ouche. Milovníci kulinářských dobrot musí ochutnat dijonskou hořčici, vynikající vína, bagety s česnekovým bylinkovým máslem, sýry, žabí stehýnka, hovězí po burgundsku a hovězí biftek. Noční život se odehrává v barech, na koncertech a diskotékách.

Dijon není jen centrem vynikajícího jídla a pití. Na své si zde přijdou i nadšenci pro jízdu na kole a koupání. Rodiny s malými dětmi ocení jízdu vláčkem městem kolem údolí řeky Ouche. Vláček vyjíždí od jezera Kir, které je pro svou pláž oblíbeným letním místem. Odvážnější si mohou v přístavu vypůjčit loď a proplout nádherný Burgundský kanál.

Moderní rekreační domy Francie

V hustých lesích kolem města jsou značené cyklotrasy, které vedou až k řece Saone, kde si můžete hezky zarybařit. Jižně od Dijonu se rozléhají vinice, Zlaté svahy. Odtud se dostanete na kole až do města Beaune. V Dijonu se koná každoročně v září vinobraní a v etapě co tří let výstava květin Florissimo.

Pánové ocení motoristickou závodní dráhu na severozápadě města a milovníci historie cenné památky. Dijon dominuje Vévodským palácem, sídlem burgundských vévodů, gotickou katedrálou, gotickým kostelem Notre-Dame z poloviny 13. století, kostely sv. Filiberta a Štěpána, Palais de Justice a veřejným parkem Jardin Darcy. Chaty Francie mají od NOVASOL mají vždy něco navíc!