search

Dovolená v Bretaň

Rekreační domy a ubytování ve Francii

Na málokterém místě Francie můžete prožívat originální atmosféru tak intenzivně jako zde - v Bretagni. V nejzápadněji položeném regionu Francie se hromadný turismus - jak se zdá - ještě nerozvinul naplno: několik tisíců let staré kultury si zachovaly své místo v každodenním životě a nenechávají se vytlačit ani tím malým počtem turistů, kteří Bretaň objevili pro sebe. Zarezervujte si dapříklad dovolená v Côtes d'Armor.

Dovolená ve Francii

Objevte i vy nádherné antické kostely, nechte se okouzlit pobřežím dlouhým 1200 km a zažijte autenticitu středověkých měst a keltských svátků, které se na mnoha místech stále pořádají. Bretange se často přezdívá i země u moře, ale kromě zlatých pláží s jemným pískem nabízí i bohaté vnitrozemí s nesčetnými pastvinami, vřesovišti a lesy. Všude v této nádherné přírodě najdete antické stavby: staré kostely a kapličky, hrady a zámky, historická městská jádra a celou řadu megalitů, kamenných památek s rané kultury Bretagne. V oblasti kolem Carnac a Erdeven najdete mnoho očitých svědků z dávno uplynulých dob.

Gastronomie

Všem labužníkům nabízí Bretaň obrovský výběr lahůdek: čerstvé ryby a plody moře jako ústřice, mušle, humry a langusty, zdravou zeleninu a chutné maso od místních výrobců se v kuchyních spojují do lahodných jídel. K tomu skleničku Cidre typického pro tento region - nechte si svou dovolenou ve Francii chutnat. Objednete si svůj rekreační dům ve Francii Bretaň a vychutnejte si delikátní kuchyni tohoto regionu.

Podnebí

Typické pro region Bretagne je mírné podnebí. Zima je většinou bez mrazu, teploty v létě zase nevyšplhají příliš vysoko: díky těmto podmínkám je Bretagne oblíbenou destinací po celý rok. Sezona na plážích zpravidla začíná již v květnu a končí až v říjnu. I přes příjemné teploty se mohou v zimě vyskytovat silné bouře, kdy panují elementární síly přírody. Po procházce v bouři je rekreační byt ve Francii to správné místo pro příjemné posezení. Díky mírnému podnebí se v Bretagne vyvinula bohatá flora a fauna. Pozoruhodná je rozmanitost mořských obyvatel: tuňák, okoun, platýs obecný, makrela, rejnok, mořský úhoř, sardinka, parma, cejn a mořský jazyk, mušle, ústřice, kraby, raci, langusty, humři, řasovníci a šneci. Ale i v jezerech a řekách žije spousta druhů. Nesčetné přírodní parky mají za úkol chránit unikátní svět zvířat a rostlin.

Dvojjazyčná země

Může se Vám stát, že na ulici uslyšíte jazyk, který nemůžete nikam zařadit: bretonský. Již delší dobu je znovu používán obyvateli regionu, kteří se tím vracejí ke svým kořenům a tradicím. Dokonce ve školách se tento jazyk znovu vyučuje, radiostanice nabízejí celé programy bretonsky a nesčetné značky s názvy obcí jsou dvoujazyčné. Divadelní představení a literatura Bretaně v místním jazyce nejsou výjimkou. Apartmány ve Francii Vám umožní objevit tento autentický region nejlépe. Nikde jinde nebudete tak blízko skutečnému životu oblasti, nedostanete se do kontaktu s domácím obyvatelstvem a jeho kulturou tak rychle. Přesvědčte se sami.