Dovolená ve Francii

Bretaň má všechno, co si můžete přát během pestré a zajímavé dovolené ve Francii. Jelikož jen málokdo chce strávit celou dovolenou v Bretaň na pláži, sestavili jsme pro Vás přehled zajímavých míst a pamětihodností v Bretagne. Rozmanitá nabídka zahrnuje historické stavby a antické pamětihodnosti, nádherné přírodní parky a napínavé aktivity v zábavních parcích. Určitě si každý člen rodiny přijde na své. Už nyní Vám přejeme krásnou dovolenou v Bretaň plnou zážitků ve Vašem rekreačním domě ve Francii.

Quimper

Quimper je srdcem Bretaně a byl kdysi hlavním městem Cornouailles. Obzvlášť pozoruhodné je nádherné historické staré město s katedrálou Sv. Corentina. Katedrála má uprostřed zajímavý ohyb, její věže jsou vidět z dálky. Zajímavostí je doleva nakloněný chór, pro což neexistuje žádné skutečné vysvětlení. Snad se chtěli při stavbě vyhýbat náhrobní kapli, která v tu dobu již existovala. Možná, že příjdete na jiné řešení? Prohlédněte si naše rekreační domy ve Francii.

Kamenné řady Carnac

Světoznámé jsou megality, které se nacházejí v oblasti Carnac. Jsou ze žuly, která je typická pro pobřeží. Povrch těchto kamenů je ovšem již zvětralý. Řady tvoří skupiny Kerlescan, Menec a Kermario. Původně tu bylo více než 3000 kamenů, které byly až 50 metrů vysoké. Celková délka byla 8 kilometrů, rozprostíraly se z Crac'h Ria po Plouharnel. Ubytování v Bretaň je to pravé pro Vaši dovolenou ve Francii.

Fort la Latte

U tohoto místa, které se nazývá i Château de la Roche Goyon, se jedná o hrad ze 13. století. Nachází se v obci Plévenon a bdí na malém výběžku u Baye de la Fresnaye. Dnes bývá hrad často využíván jako kulisa pro historické filmy. Zábavní park Odet Loisirs v Elliantu: Park nabízí zábavu pro malé a velké, jako např. trampolínu a mnoho jiných atrakcí. Velkoryse plánovaný areál s kopci a malým jezerem zve na procházky a zábavu.

Svět ptactva u zálivu du Morbihan 

Můžete pozorovat vzácné bahenní ptáky v solných bažinách a biotopech u zálivu du Morbihan. Nejlépe pro pozorování je používat speciální místa v „Centre nature“, která byla za tímto účelem zřízena. Zároveň Vás informují o zajímavostech těchto zvířat a jejich životního prostoru. Doporučujeme Vám pevné boty. Centrum je otevřeno od února do září.

Koupání

Stejně jako u Severního moře, se i zde určují možnosti koupání přílivem a odlivem. Teploty vody se v červnu stále pohybují okolo 16 až 18 stupňů, v srpnu ovšem už okolo 20 stupňů. V chráněných zátokách může být voda dokonce i teplejší. Kvůli přílivu a odlivu byste se měli koupat jen na hlídaných úsecích. Různé vlajky tu upozorňují na případné nebezpečí např. v důsledku proudů: červená vlajka znamená zákaz koupání, protože pláž není hlídaná. Žlutá vlajka signalizuje nebezpečí (např. proudy, silný vítr), pláž je ovšem hlídaná. Zelená vlajka je symbolem bezpečného koupání, pláž je hlídaná. Zarezervujte si svůj rekreační dům v Bretaň a užijte si skvělou dovolenou ve Francii.